Her Custom ROM her Android tablete olur mu?

Pcavcisi2

Femtopat
Tabletim Ezcool m5. Kendisine ait Custom ROM bulamadım. Tabletim artık güncelleme almıyor son sürümü 4.4.2'dir. Android 4.4.2 sürümüm ve Android 5 veya üzerine geçmek istiyorum. Herhangi Android 4.4.2'ye uygun Android 5 sürümlü bir Custom ROM atsam olur mu? Konuyu yanlış açtıysam kusura bakmayın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır olmaz. Eğer atarsanız cihaz açılmaz!!! Bazı istisnalar olabilir tabi ama iyi araştırmak gerekli.
Peki ne yapmam gerekir. Eba için indiriyorum android 5 kaldırıyormuş. Xda dan baktım Ezcool yazınca hiçbirşey çıkmıyor.
Anakart numarası denilen muhabbet var. Eğer ki ROM o anakart uyuyor ise büyük ihtimalle sizin tabletinizede uyacaktır.
Nereden öğrenebilirim?

Peki ne yapmam gerekir. Eba için indiriyorum android 5 kaldırıyormuş.

Nereden öğrenebilirim?
Genelde tabletin içini açtığınızda anakartta bir model numarası olur. Orada ki anakart model numarası ile ROM arayabilirsiniz ama bu işlemler çok tehlikelidir. Aklınıza yatan bir Custom ROM bulduktan sonra kurulumdan önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa verilerinizden olabilir ve ya direk tabletinizi bozabilirsiniz.

Açılmaz / Olmaz. Kerneller bile farklıdır.

Yüklediğin takdirde cihazın brick olur.
Hocam yok mudur çaresi? Eba indiriyorum durduruluyor sürüm desteklemediği için.
Genelde tabletin içini açtığınızda anakartta bir model numarası olur. Orada ki anakart model numarası ile ROM arayabilirsiniz ama bu işlemler çok tehlikelidir. Aklınıza yatan bir Custom ROM bulduktan sonra kurulumdan önce yedek almanızı şiddetle tavsiye ederim. Yoksa verilerinizden olabilir ve ya direk tabletinizi bozabilirsiniz.
Sağolun hocam. İçini bir bilgisayarcıya açtıracağım. Verim yok silinsin mühim değil.

Geri
Yukarı