Her Gün Kardiyo Yapılır mı?

BigBangZero

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RX 6700 XT, Ryzen 5 5600, GoodRam 8x2 GB DDR4 3600 MHz, Gigabyte A520 M-K V2, 1 TB Kioxia G2 M.2, 1 TB Seagate Firecuda 120 Sata SSD, Bitfenix Formula Gold 650 Watt, Bitfenix Apollo
Merhaba, malum karantina döneminde çok fazla kilo alınca bende sıkı bir diyet ve Kardiyo yapmaya karar verdim. Şuan ki Kardiyo program 4 gün şeklinde, kalan 3 günde ise Basketbol oynuyorum 1 saat kadar. Yaptığım diyette, orta Karbonhidrat, az Protein ve az Yağ var. Yeterli protein alamadığım için kas gerilemesi olacağından korkuyorum, sizce olabilir mi? Ayrıca Kardiyo yapmadığım günler Basketbol oynamayı bırakmalı mıyım?

Basketbol oynaman bazı durumlarda Kardiyo antrenmanı olarak geçebilir sadece basketbolu nasıl oynadığın önemli. Benim tavsiyem sadece kardiyo antrenmanıyla geçirme haftanı evinde veya rahat edebileceğin herhangi bir yerde az da olsa geniş bir alanın var ise kendi vücut ağırlığın ile eğer evinde spor malzemelerin var ise onları da katarak egzersis yapmanı öneririm. Ben olsam (zaten bende yakın zamanda tekrar başlamayı düşünüyorum);
-1 Gün kardiyo + basketbol
-1 Gün Kendi vücut ağırlığım ve elimdeki spor malzemeleri ile antrenman yapardım.
Yeme düzeni olarak ben az yağ az karbonhidrat çok protein tercih ederdim kas gerilememesi için.
Bonus bir öneri daha; ağzına tatlı gelen ne varsa yemeyi kesmeni öneririm.
Kolay gelsin :)

Basketbol oynaman bazı durumlarda Kardiyo antrenmanı olarak geçebilir sadece basketbolu nasıl oynadığın önemli. Benim tavsiyem sadece kardiyo antrenmanıyla geçirme haftanı evinde veya rahat edebileceğin herhangi bir yerde az da olsa geniş bir alanın var ise kendi vücut ağırlığın ile eğer evinde spor malzemelerin var ise onları da katarak egzersis yapmanı öneririm. Ben olsam (zaten bende yakın zamanda tekrar başlamayı düşünüyorum);
-1 Gün kardiyo + basketbol
-1 Gün Kendi vücut ağırlığım ve elimdeki spor malzemeleri ile antrenman yapardım.
Yeme düzeni olarak ben az yağ az karbonhidrat çok protein tercih ederdim kas gerilememesi için.
Bonus bir öneri daha; ağzına tatlı gelen ne varsa yemeyi kesmeni öneririm.
Kolay gelsin :)
Maalesef ki evde pek fazla Et yemeği pişirilmiyor, pişirildiği zaman da genel de spor günlerime denk gelmiyor o konuda biraz sıkıntıdayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı