Her gün kitap okumanın faydaları nelerdir?

Roman okuyorsan hiçbir faydası olmaz ama bilimsel kitaplar okuyorsan faydasını görürsün tabikide bilgin artar ancak bir kitaba ayıracağın vakit yerine güvenilir kaynaklardan araştıma yaparak birden fazla konuda bilgi edinebilirsin.
Üsttekinin hayatında 5den fazla roman okuduğunu düşünmüyorum. Romanın nasıl faydası olmaz?

Bence hocamın dediği yeni tarz saçma sapan romanlar için geçerli.
9.sınıfa giderken edebiyat hocamız bize 400-500 sayfalık Türk edebiyat tarihinin önemli romanlarını okutuyordu hem kelime haznesi konusunda hem de düşünme konusunda iyileştim artık daha hızlı okuyor ve daha hızlı düşünüyorum.

Her gün saatlerce internette yazı okuyanla düz kitap okuyanın arasında fark yok.
Okuduğun şeyin sana bir şeyler katması lazım.

Kitabı sesli okursan diksiyon yönünden faydası olur. Konuşurken daha akıcı konuşursun.

Son düzenleme:
Neredeyse her türden kitabı okuyan birisi olarak söylüyorum roman bir işe yaramaz diyenlere aldırmayın roman insanın hayal gücünü geliştirir. Özellikle bilimkurgu kitaplarındaki olayları okurken insanın acaba gerçekte böyle bir şey olabilir mi diye araştırmanın verdiği haz bambaşkadır.

9.sınıfa giderken edebiyat hocamız bize 400-500 sayfalık Türk edebiyat tarihinin önemli romanlarını okutuyordu hem kelime haznesi konusunda hem de düşünme konusunda iyileştim artık daha hızlı okuyor ve daha hızlı düşünüyorum.
Önerdiğiniz romanlar var mı? Bende Çalıkuşu var.
Bunu almayı düşünüyorum tüm kitaplarımı bitirince.

Geri
Yukarı