Her gün mastürbasyon yapmanın zararları nedir?

Arkadaşlar, her gün yapıyorum bu işlemi. Gerçekten sıkıldım ve 14 yaşındayım. Uyuşturucu gibi bir bağımlılık oldu. Bu malum işlemci nasıl bırakabilirim? Boy uzama, kilo, ders çalışma ve zihinsel aktivitelere bir engeli var mı?
Şeffaf boşalma, erken boşalma, sperm kalitesinin düşmesi.

Arkadaşlar, her gün yapıyorum bu işlemi. Gerçekten sıkıldım ve 14 yaşındayım. Uyuşturucu gibi bir bağımlılık oldu. Bu malum işlemci nasıl bırakabilirim? Boy uzama, kilo, ders çalışma ve zihinsel aktivitelere bir engeli var mı?

Bence ellerini kess 😅

Neyse şaka bir yana ben 15 yaşındayım bende cok yaşadım heleki ilerleyen yaşlarda artmaya başlıyor. Çözümü ise yapmayacaksın kendini tut gerçekten çözümü yapmamak. Sigarayı bırakmak gibi düşün yapmayacaksın. Aklına geldiği anda ayağa kalk bir şey ile ilgilen bilgisayardan ya da telefondan oyunlar oyna instagrama girme😅😅. Zararlarına gelecek olursak kendi deneyimlerimden bassedeyim. Ben her gün yapmıyordum ama bağımlı hibi birşeydim. Masturbasyon vucudu yorar depesyona yol acar yalnız hissetirir penisin sürtünmeden dolayı acımaya baslar hep yapma isteği duyarsın sanki başka yol yokmus gibi kısacası başka seylere yönel.

Bir noktadan sonra aldığın zevk azalacak ve erken boşalmaya başlayacaksın. Enerjin falan çok düşecek gündelik hayatta. Doyuma ise ulaşamadığın için abazanlığın artmaya karşı cinsi gördüğünde elin ayağın birbirine girmeye başlayacak. Her gün yapmanı önermem ama hiç yapmamanda iyi değil. Haftada en az 1-2 defa yeter. 11 yıldır bu işi her şekilde deneyerek yapmış biri olarak bir ağabey tavsiyesini dinlemeni öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı