Her gün mastürbasyon yapmanın zararları nedir?

Bu büyük bir sıkıntı. Şuan 14 yaşında olduğun için pek bir sıkıntı görmezsin ama bu duruma kendini alıştırırsan, ileride normal cinsel ilişkiden keyif dahi almayacak duruma bile gelirsin.

Reis sana şöyle açıklayayım örneğin 2 tane araba var (2. el) biri 200.000 km'de diğer 20.000 km'de. Sen 20.000 km olanı mı alırsın (yani az kullanılmışı) yoksa 200.000 km olanı mı? Tabii ki 20.000 de olanı alırsın. 200.000 olanın ömrü azalmıştır, arızası çıkar falan filan Inter Milan şaka lan şaka bambu mızrağını her gün bilersen rakiplerini mıhlaman daha kolay olur demişler sende buna dayanarak günde 5-10 hatta 15 posta çekebilirsin için rahat olsun 👍 .

Arkadaşlar, her gün yapıyorum bu işlemi. Gerçekten sıkıldım ve 14 yaşındayım. Uyuşturucu gibi bir bağımlılık oldu. Bu malum işlemci nasıl bırakabilirim? Boy uzama, kilo, ders çalışma ve zihinsel aktivitelere bir engeli var mı?
Evet, 8-9 ay önce başlamıştım ilk 3 ay sadece haftada 1-2 kere yapıyordum ama sonrasında iyice abartmaya başladım ve bazı günler 3 e falan çıktığımı hatırlıyorum kuvvetten düştüm ve inanılmaz sıska aynı bir lolipop gibi kaldım.

Bugün diğer forumlar da dahil olmak üzere beş tane mastürbasyon konusu gördüm. Her neyse. Azaltmalı ya da bırakmalısın. İleride sıkıntı olabilir.
Ramazan ramanazan herkes evde a**mış
Reis sana şöyle açıklayayım örneğin 2 tane araba var (2. el) biri 200.000 km'de diğer 20.000 km'de. Sen 20.000 km olanı mı alırsın (yani az kullanılmışı) yoksa 200.000 km olanı mı? Tabii ki 20.000 de olanı alırsın. 200.000 olanın ömrü azalmıştır, arızası çıkar falan filan Inter Milan şaka lan şaka bambu mızrağını her gün bilersen rakiplerini mıhlaman daha kolay olur demişler sende buna dayanarak günde 5-10 hatta 15 posta çekebilirsin için rahat olsun 👍 .
Çocuk ölür :D .

Arkadaşlar, her gün yapıyorum bu işlemi. Gerçekten sıkıldım ve 14 yaşındayım. Uyuşturucu gibi bir bağımlılık oldu. Bu malum işlemci nasıl bırakabilirim? Boy uzama, kilo, ders çalışma ve zihinsel aktivitelere bir engeli var mı?
Gülücük atan seviyesizler var, onun dışında istersen NoFap başlayabilirsin.
NoFap, o malum işi yapmamak demek. 90 gün boyunca yapmazsan dopamin reseptörlerini toparlarsın bu da zihinsel sağlığını olumlu etkiler. Bence hiç beklemeden başla.

Düzenleme: Arkadaşın dediği gibi emin olmadığım için değiştiriyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı