Her gün mekik çekmek

Eray K.

Hectopat
Yer
Türkiye
Daha fazla  
Sorum gayet basit kısa bir soru olacak. Her gün mekik çekmek zarar verir mi? (Kendi yaptığım antrenman programında her gün mekik bulunuyor, o yüzden soruyorum.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Mekik çok da yararlı bir hareket değil. Hatta her gün yapmanın belli zararları vardı diye hatırlıyorum. Onun yerine crunch yapabilirsiniz.

Mekik çok da yararlı bir hareket değil. Hatta her gün yapmanın belli zararları vardı diye hatırlıyorum. Onun yerine crunch yapabilirsiniz.
Crunch hareketini zaten yapıyorum teşekkür ederim. Mekiği genelde karın kaslarını geliştirmek için yapıyorum. Bel fıtığı riski olduğunu birçok kişi söylüyor. Bana açıkçası biraz saçma geldi çünkü karın kası için mekik çok yaygın ve uygulanıyor. Herkesin fikirlerini almak isterim.
.

Mekiğin ilk hareketi (yani yerden kalkıp da biraz yükselene kadarki kısmı) karnı çalıştırıyor. Geri kalanı pek bir işe yaramıyor. Bel fıtığı riskini ben de duydum, yabancı bir YouTube kanalında boyun ile ilgili bir şey daha duymuştum fakat şu an videoyu bulamıyorum.

Dostum her gün mekik çekme faydasından çok zararı olur yerine daha çok karın bölgesini aktif eden egzersizleri tavsiye ederim mekik bele yük bindiriyor bildiğim kadarıyla.

Geri
Yukarı