Her gün neyin indirimi oluyor?

IBarış

Megapat
Makaleler
17
Yer
İzmir, Türkiye
Daha fazla  
Çok merak ettiğim bir şey var. Her gün televizyonlarda şu günlerde şu saatte indirim var diye sürekli sitelerin reklamı dönüyor. İşin ilginç yanı bu son 1 senedir neredeyse her gün böyle devam etmekte. Ekonomi kötüyken, enflasyon artarken ne diye indirim günü yapıyorlar sürekli ben anlam veremiyorum. Benim tahminime göre ürünün o anki fiyatını indirimli diye gösterip, indirim bitince üstüne zamlı fiyatı normal olarak göstererek fiyat artışı sağlanıyor. Peki bu ne zaman bitecek?

Türkiye'de indirimler bindirim + indirim = yalan indirim olarak işliyor. Gerçek bir indirim bulmak çok zor, olsa da zaten ana fiyattan çok bir düşüş olmuyor.

Fazladan mal kaldıysa ve satmıyorsa onların fiyatlarını düşürüyorlar işte, zorunluluktan kısacası. Ekonomiyle alakası yok.

İndirimlere büyük çoğunlukla inanmıyorum. Örnek vereyim A101, e giriyorum indirim yazan ürünlerin çoğu 5-10 kuruş iniyor.

Amaç reklam yapmak aslında, indirim felan olduğu yok. İndirim oluyorsa da hep çakma / maliyeti aslında çok ucuz ama fiyatlarına fazla yazdıklarını düşündükleri ürünleri indiriyorlar. Örneğin : Trendyol, di polo diye bir saat markası var mesela sürekli indirimde yada 2.si 1 TL var. Bende anlam veremiyorum bu durumlara. Trendyolda, hb'de her ay 3-5 kez 3-5 günlük indirimler oluyor (sözde). Ama listemde olan, listemde olmayıp kaliteli olan hiçbir şeyde indirim olmuyor hatta fiyatı artıyor. Bir hayli üzücü bir durum. Dolandırıcılık üzerine kurulu bir ülkede yaşıyoruz.

Bindirim+indirim olan ülkemde, çok güzel indirimler oluyor. Mesela daha yeni bir televizyon indirime girdi, nasıl kaçırdım bilemiyorum. 125K'dan düşmüş. Dakikasında sömürdüler.
Buyurun:

Screenshot_1.png

Nasıl kaçırdım aklım ermiyor cidden. Mükemmel indirimler oluyor ülkem de. Halkı, enayi yerine çok güzel koyuyorlar. Tebrikler açıkçası.

Son düzenleme:
Bindirim+indirim olan ülkemde, çok güzel indirimler oluyor. Mesela daha yeni bir televizyon indirime girdi, nasıl kaçırdım bilemiyorum. 125K'dan düşmüş. Dakikasında sömürdüler.
Buyurun:

Eki Görüntüle 1221824
Nasıl kaçırdım aklım ermiyor cidden. Mükemmel indirimler oluyor ülkem de. Halkı, enayi yerine çok güzel koyuyorlar. Tebrikler açıkçası.
1637490383929.png

Sizde nasıl öyle çıkıyor bilmiyorum ama bende böyle.

Geri
Yukarı