Her gün rezil oluyorum

Kendin büyütüyorsun. Ne var bunda, insanlık hali olur yani. Telefonum elimdeyken telefonu aradığımı biliyorum yani, normal şeyler.

Emin ol o olaydaki kimse de 1-2 dk'dan fazla düşünmemiştir rezil olduysan da. İnsanları fazla önemsiyorsunuz.

Emin olun o rezil olduğunuzu düşündüğünüz şeyleri insanların unutması 5 dakikayı bulmuyor. Rezil olduğunuzu düşündüğünüz olaylar muhtemelen geceleri uyuyacakken aklınıza geliyor, strese giriyorsunuzdur kendi kendinize, değil mi? 🙃
Rezil olduysanız oldunuz, gram önemi yok. Çünkü dediğim gibi, insanlar hemen unutuyor böyle şeyleri.
Utanma duygunuzu yok etmeye çalışın, rahatlarsınız. Bunu, rezil olduğunuzu düşündüğünüz anlarda içinizden, "Rezil olduysam oldum, ne olacak sanki" gibisinden şeyler söyleyerek sağlayabilirsiniz.

Mesela tepsinin hepsini almaya çalışmışsın. "tabii ki tepsinin hepsini almayacağım. Şaka yapmıştım." gibi şeyler söyleyebilirsin.

Hocam o an ki utançtan aklıma getirebilirsem bunu kesin yaparım çok teşekkürler.

Emin olun o rezil olduğunuzu düşündüğünüz şeyleri insanların unutması 5 dakikayı bulmuyor. Rezil olduğunuzu düşündüğünüz olaylar muhtemelen geceleri uyuyacakken aklınıza geliyor, strese giriyorsunuzdur kendi kendinize, değil mi? 🙃
Rezil olduysanız oldunuz, gram önemi yok. Çünkü dediğim gibi, insanlar hemen unutuyor böyle şeyleri.
Utanma duygunuzu yok etmeye çalışın, rahatlarsınız. Bunu, rezil olduğunuzu düşündüğünüz anlarda içinizden, "rezil olduysam oldum, ne olacak sanki" gibisinden şeyler söyleyerek sağlayabilirsiniz.

Hocam haklısınız ama adama unutmaya fırsat vermiyorum misal pazartesi günü rezil oluyorum sonra salı günü yine rezil oluyorum ve diğer günlerde böyle devam ediyor.

Düşünceleriniz güncel yaşantınızı etkiliyor. Önceliğiniz o an yapacağınız harekete vermelisiniz, bu aşure tabağı almaktan, bir şeyi yazmaya kadar. Sadece işinize ve o konuya odaklanın. Çevredekiler şunu der, şimdi yanlış yaparsam rezil olurum vs düşünceleri insanı çok boğar. Rezil olmuyorsunuz her hareketiniz de merak etmeyin, sizi rezil sanan karşı taraftır siz değil.

Aynen bu tür bir durum yaşıyorum ne yaparsam yapayım hep o iş yerine rezil olmamaya odaklanıyorum bundan 3-5 saniye sonrada kesin rezil oluyorum.

Hocam o an ki utançtan aklıma getirebilirsem bunu kesin yaparım çok teşekkürler.

Hocam haklısınız ama adama unutmaya fırsat vermiyorum misal pazartesi günü rezil oluyorum sonra salı günü yine rezil oluyorum ve diğer günlerde böyle devam ediyor.

Aynen bu tür bir durum yaşıyorum ne yaparsam yapayım hep o iş yerine rezil olmamaya odaklanıyorum bundan 3-5 saniye sonrada kesin rezil oluyorum.
Anladığım kadarıyla insanları çok önemsiyorsunuz. Bu kadar önemsememeniz gerekiyor. Hepimiz insanız sonuçta. Emin olun o karşısında rezil olduğunuz kişiler sizin görmediğiniz ne şekillerde rezil oluyordur... 🙃
Umursamamaya çalışmak, insanları çok fazla önemsememek dışında yapabileceğiniz bir şey yok.

Rezil olmadığım bir gün bile yok. Okulda sosyal hayatta artık cidden bıktım. Her gün illa 1 kez rezil olacağım. Günlük doz gibi bir şeye döndü. Misal bugün adam aşure dağıtıyor, ben dalgınlıktan tüm tepsiyi almaya çalıştım. Yerin dibine girdim. Bunu nasıl halledebilirim?
Rezillik değil dalgınlık. Kendinize haksızlık ediyorsunuz. Bana göre genç yaşta rezillik diye bir şey yoktur. Gençsiniz sonuçta bir şeyler yeni kavrıyorsunuz.

Rezil olmak gayet doğal bir durum. Takmayın bu kadar. Emin olun ki çok gülünç bir duruma düşseniz bile insanlar en fazla 1 hafta sonra unutacaklar.

En başta zaten sana teklif edilen şeye uzanmaman lazım (zorunda değilsen tabii). Veyahut cevabını bilmediğin soruları sormamak, insanların önünde kendi kendine gülmemek, konuşurken gülmemek/gülümsememek gibi. Nerede nasıl davranacağını öğrenmek için izlediğin ve iyi bildiğin dizi/filmlerden karakterlerinin nasıl davranacağını düşün. Mesela Kurtlar Vadisi, Polat Alemdar karakteri olur veya Peaky Blinders, Thomas Shelby.

Diziyi/filmi izlemiş ol ve zaten aklında bir fikir oturur. Sonra sana en yakın gelen neyse o. Gene de bu bir formül veya zorunluluk değil. Yani şu senaryoda yapılacak en iyi şey şu veya şurada yapılacak en iyi şey şu gibi bir durum yok. Kendine dürüst olacağın şekilde hareket et ve insanların ne düşündüğünü umursama.

Rezil olmadığım bir gün bile yok. Okulda sosyal hayatta artık cidden bıktım. Her gün illa 1 kez rezil olacağım. Günlük doz gibi bir şeye döndü. Misal bugün adam aşure dağıtıyor, ben dalgınlıktan tüm tepsiyi almaya çalıştım. Yerin dibine girdim. Bunu nasıl halledebilirim?

Bu sorun bende de var hocam. Her gün olmasa da sık sık rezil oluyorum. Sizde dikkat bozukluğu var. Bende de :)

Yeni konular

Geri
Yukarı