Her gün rezil oluyorum

Rezil olmadığım bir gün bile yok. Okulda sosyal hayatta artık cidden bıktım. Her gün illa 1 kez rezil olacağım. Günlük doz gibi bir şeye döndü. Misal bugün adam aşure dağıtıyor, ben dalgınlıktan tüm tepsiyi almaya çalıştım. Yerin dibine girdim. Bunu nasıl halledebilirim?
Aşırı büyütmüşsünüz bence, ne var bunda? :)

Rezil olmadığım bir gün bile yok. Okulda sosyal hayatta artık cidden bıktım. Her gün illa 1 kez rezil olacağım. Günlük doz gibi bir şeye döndü. Misal bugün adam aşure dağıtıyor, ben dalgınlıktan tüm tepsiyi almaya çalıştım. Yerin dibine girdim. Bunu nasıl halledebilirim?

Ben de çalışırken, okulda her yerde bu gibi çok fazla şey yaşıyorum ve bu gibi şeyleri yaşadığım zaman o gün kendime gelemiyorum genelde kafamın toplu olduğu bir zaman yok hep aklım başka yerde, bir şeyleri dert ediyorum veya düşünüyorum. Hatta bazen işe giderken umarım bugün yine saçma sapan bir şey yapmam falan diyerek gittiğim oluyor. Ama düzgün uykumu alınca ve kafamı boşaltabildiğim zaman böyle şeyler yaşamıyorum. Size de öneririm.

Bende de oluyordu ama mantıken bakarsan o kişi bunu umursamamış olabilir basit şeyler bunlar kimse hatırlamayacak sana göre rezil bir anı diğer adama göre basit bir dalgınlık o hatayı orada onlarca kişi yapmış olabilir.

Hocam kusuruma bakmayın affola. Aşure olayını gözümde canlandırdım. Bu yüzden kahkaha attım :D

Rezil olursunuz, ertesi gün o olayı hatırlayan bile kalmaz bu tarz ufak olaylarda. Gülüp geçersiniz. Kafanda büyütmeye gerek yok.

Özgüven eksikliğin var. Ben de çok yaşadım. Üniversitem başka şehirde, orada tekim. Tek olmak beni kendime getirdi. Özgüvenim arttı.
Kendine güven pompalaman gerek.

Dosya Ekleri

• hqdefault.jpg
    hqdefault.jpg
    22,1 KB · Görüntüleme: 16

Geri
Yukarı