Her güzel işte bir kötülük arıyorum

otantikçocuk32

Hectopat
Daha fazla  
Evet her şeyi anladım. Artık sorunumu buldum sanırım psikolojim bozuk son haftalarda hiç eğlenememeye başladım ve kafama taktığım her şeyin nedenini anladım her güzel olan bir işte bir kötülük arıyorum mesela bilgisayar alıyorum ya ileride alamazsam CoD yerel fiyatlandırma yapılıyor ya ileride bozulursa ve benzeri gibi gibi ayrıca teknoloji bağımlısı değilim 2-3 haftadır oyun oynamıyorum. Ancak çok kafama takıyorum özellikle böyle şeyleri evet her sevdiğim şeyde bir kötülük arıyorum ya dolar 30 40 TL'ye fırlar PC toplayamazsam ya da ileride oyunlar yerel fiyatlandırmadan çıkarsa dolara göre almak zorunda kalırsak vs. artık sinirim bozuluyor 2-3 haftadır hiçbir şeye gülemez oldum yardıma ihtiyacım var böyle şeyler olur mu?

Ben de aynı böyleyim. Mesela 1650S ekran kartım var, acaba ne zaman arıza yapar diye düşünüyorum. Ama haklıyım bence; Ekran kartları en erken bozulan bilgisayar parçası.
Bunun dışında gelelim ne kadar anksiyete hastası olduğuma. 'Ya savaş çıkarsa' diye kendimi korkutuyorum.

Evet her şeyi anladım. Artık sorunumu buldum sanırım psikolojim bozuk son haftalarda hiç eğlenememeye başladım ve kafama taktığım her şeyin nedenini anladım her güzel olan bir işte bir kötülük arıyorum mesela bilgisayar alıyorum ya ileride alamazsam CoD yerel fiyatlandırma yapılıyor ya ileride bozulursa ve benzeri gibi gibi ayrıca teknoloji bağımlısı değilim 2-3 haftadır oyun oynamıyorum. Ancak çok kafama takıyorum özellikle böyle şeyleri evet her sevdiğim şeyde bir kötülük arıyorum ya dolar 30 40 TL'ye fırlar PC toplayamazsam ya da ileride oyunlar yerel fiyatlandırmadan çıkarsa dolara göre almak zorunda kalırsak vs. artık sinirim bozuluyor 2-3 haftadır hiçbir şeye gülemez oldum yardıma ihtiyacım var böyle şeyler olur mu?

Pozitif düşün, ülke durumu kötü diye her şeyi negatife çekmeyin.

Hocam, aynı sorundan bende çok çektim. Ama size tavsiyem şu, şöyle düşünün: Kalbiniz bir anda durabilir, deprem olabilir, veyahut herhangi bir şekilde anında ölebilirsiniz. Ömür bunları düşünmek için çok kısa ne kadar hedefleriniz de olsa, arada boşvermek lazım. Ben 2 yıldır, matematik çalışıyorum, hatta sınavdan dolayı sporu bıraktım, ancak şimdi de netlerim iyi değil ve kitap yüzü açmak istemiyorum, dolayısı ile iş hayatına atılmaya çalışıyorum. Ailem açıkcası memur ol, polis ol, bekçi ol gibi saçma argümanlar ve bana çok ters meslek grupları sunuyor. Ki zaten eğitim hayatımı da yanlış tercihleri ve masabaşı sevdaları yüzünden mahvettiler. Ama bunları düşünüp takılıp kalmak mantıksız olur, sonuçta onlar karar vermiş olmuş ve düzeltmenin imkanı yok, bağırıp çağırıp onlarla sürekli çatışmakta mantıksız olur. Dolayısı ile boşverip elimdekiler ile ne yapabilirim onu düşünüyorum. Ve öyle de yapmam lazım, sürekli kötüyü düşünüp geride kalırsak hayatta başarılı olmamız zorlaşır. Çekilmez bir hal alabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı