Her hafta 1 kere Fast food yesem kilo alır mıyım?

Ortalama bir bedenin günde minimum 2000 kalori yaktığını cebe atalım, bu arkadaşımız yorulduğundan bahsetmiş. Demek oluyor ki spor da yapıyor, ortalama bir kardiyo 400 kalori yaktırıyor desek ortaya çıkan 1000'e yakın bir kalori açığı var. Sağlıklı kilo vermek için olması gerek kalori açığı 200-400 arası, gerisini sen hesapla dostum :)

Yorulması spor yaptığını göstermiyor, arkadaş bunları detaylı yazmadığı için de böyle bir hesap yapmak saçma oluyor. Ben de Türk kadınlarının boy ortalamasının 1.65 olduğu ve arkadaşın masa başı çalıştığı şeklinde tahminde bulunayım o zaman, arkadaşın aldığı kalori diyet için ideal oluyor. Tahmine dayalı bilgi vermek olmaz yani böyle konularda :)

Yorulması spor yaptığını göstermiyor, arkadaş bunları detaylı yazmadığı için de böyle bir hesap yapmak saçma oluyor. Ben de Türk kadınlarının boy ortalamasının 1.65 olduğu ve arkadaşın masa başı çalıştığı şeklinde tahminde bulunayım o zaman, arkadaşın aldığı kalori diyet için ideal oluyor. Tahmine dayalı bilgi vermek olmaz yani böyle konularda :)
Bu tarz konularda bilgi akışı net sağlanmalı, burası net soru net cevap platformu değil dostum. Burada tahmin yürüterek de cevap vermek gerekebiliyor, bu sebepten konu sahibi ile bilgi alışverişi yaparak sonuç alıyoruz. Konu hakkında bilgi sahibi olan biri olduğunu düşünürsek 1500 kalorilik bir diyetin içeriğini tahmin etmen zor değil, Fast Food da tüketen konu sahibine vitamin takviyesi de önermemiz gerekiyor çok detaya girersek.

Bu tarz konularda bilgi akışı net sağlanmalı, burası net soru net cevap platformu değil dostum. Burada tahmin yürüterek de cevap vermek gerekebiliyor, bu sebepten konu sahibi ile bilgi alışverişi yaparak sonuç alıyoruz. Konu hakkında bilgi sahibi olan biri olduğunu düşünürsek 1500 kalorilik bir diyetin içeriğini tahmin etmen zor değil, Fast Food da tüketen konu sahibine vitamin takviyesi de önermemiz gerekiyor çok detaya girersek.

Burasının ne forumu olduğunu biliyorum dostum. Konu sahibinin VKİ hesabı olmadan yürüttüğün tahmin ile arkadaşa yanlış yön vermemen için cevap verdim. Kaldı ki bilgi alışverişinden bahsettiğin halde arkadaşa gerekli bilgileri sormadan net şekilde cevap vermişsin. Evet yaklaşık 8 senedir spor ve beslenme konularına ilgim var ve yeterince tecrübem olduğunu düşünüyorum. Detaya girersek de buraya paragraflarca yazı yazabilirim ancak o kadar zamanım yok, çok da uzatmaya gerek yok. İyi forumlar.

Burasının ne forumu olduğunu biliyorum dostum. Konu sahibinin VKİ hesabı olmadan yürüttüğün tahmin ile arkadaşa yanlış yön vermemen için cevap verdim. Kaldı ki bilgi alışverişinden bahsettiğin halde arkadaşa gerekli bilgileri sormadan net şekilde cevap vermişsin. Evet yaklaşık 8 senedir spor ve beslenme konularına ilgim var ve yeterince tecrübem olduğunu düşünüyorum. Detaya girersek de buraya paragraflarca yazı yazabilirim ancak o kadar zamanım yok, çok da uzatmaya gerek yok. İyi forumlar.
Kalori miktarının az olduğunu belirttim ve nedenini senin verdiğin cevaptan sonra söyledim, cümlede kalori miktarını arttır gibi bir itham yok. Konu sahibine yönelik bir soru var ve vereceği cevaba göre şekillenecek sonuçlar var. Her cümlenin altında bir art niyet aramak tuhaf bir davranış, iyi forumlar hocam.

Boyunu ve kilosunu bilmeden kalori miktarının az olduğunu nereden anladın :D 1.85-85 olarak benim kalori ihtiyacım 2100-2300 arası, arkadaş kilo vermeye çalışıyor, yani boyu kısa ve kilosu fazla ise 1500 normaldir.
Kilom 60 boyum 1.55 ideal kilom 50. Aldiğim kalori az değil hiç sanmiyorum ama bir şekilde kilo verebiliyorum sanırım. 80 kilodan 55 e düşmüştüm sonra yeme kontrolü yapamadiğim için 64 e kadar çiktim. İyiki her gün spor yapmışım,yoksa yağ kütlesi gbi gözükebilirdim suanki kilomla.
Merhaba evet her gün spor yapiyorum ama bu sonucta sadece vücudumun güzel gözükmesi için yaptiğim bir sey,spor yapmaktan yorulmuyorum diyet yapmaktan yoruldum sanirim yanliş anlaşilma olmuş.

Geri
Yukarı