Her işlemci soğutucu her işlemciye uyar mı?

Bu video işinize yarayabilir. Soğutucuyu tutturmak için anakarttaki plastik parçalar kullanılıyor, bu yüzden arka plaka olmaması normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu video işinize yarayabilir. Soğutucuyu tutturmak için anakarttaki plastik parçalar kullanılıyor, bu yüzden arka plaka olmaması normal.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Sadece soketi desteklediğini bilmek yeterli değil kullanma kitapcığına mutlaka göz gezdirin. Bazı hava soğutucuların vida deliklerini işlemciye uygun şekilde ayarlamak gerekiyor. Onu da bu kitapçıklarda şemalarla belirtiyorlar.

sağolun ben yapamıyorum sanırım
Sadece soketi desteklediğini bilmek yeterli değil kullanma kitapcığına mutlaka göz gezdirin. Bazı hava soğutucuların vida deliklerini işlemciye uygun şekilde ayarlamak gerekiyor. Onu da bu kitapçıklarda şemalarla belirtiyorlar.

Resimde gösterdiğim aparattan doalyı takamıyorum yuvarlak şeklinde
Eğer bu şekilde olsa takılacak.

Dosya Ekleri

• InkedDKCCX94RD-icgorsel09_LI.jpg
    InkedDKCCX94RD-icgorsel09_LI.jpg
    72,8 KB · Görüntüleme: 58
  • cryorigam4_1_2.jpg
    cryorigam4_1_2.jpg
    14 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Hocam selam aldığınız işlemci ve anakarta o işlemci uygun bu ürünü bende kullanıyorum sanıyorum sen bunu yapamadın markaya salıyorsun sorun senle alakalı soket tipin AM4 anakartın AM4 işlemcin de bu anakarta uygun işlemci soğutucun da AM4 Intel uyumlu o yuvarlak olan.

Intel'e uyar sen anakartının vidalama yerindeki 2 adet plastik parçayı bu işlemcinin kenarları ile sıkıştırarak yapıyorsun o 2 plastik parçayı çıkartıp bu işlemi yapmaya çalışırsan beceremezsin bilgi kalitesizliği yapmayalım.

Yeni konular

Geri
Yukarı