Her isteyen açık liseye geçebilir mi?

Okuldan alacağın tasdikname öğrenci belgesi elinde olmalı.
AÖL merkezi olan halk eğitim yerine giderek gerekli şeyleri öğren.
Gerekli şeyleri yaptıktan sonra AÖL merkezi olan halk eğitime tekrar gidip onay işlemlerin gerçekleşiyor.
Onaylandıktan sonra sana yapacağın şeyleri kısaca anlatacaklar.

Bende AÖL öğrencisiydim. AÖL gerçekten sınavları başarıyla geçen öğrenciler için çok güzel bir olanak.
Seçtiğin bir ders üzerinden geçer not aldıktan sonra derse ait kredi miktarı kazanmış oluyorsun.
Sınav günleri cumartesi ve pazar günleri oluyor.
Toplamda 35 kredilik kadar ders seçebiliyorsun.
Bir oturum için seçeceğin ders miktarı en fazla 5 olmalı. Zamandan kaynaklı sıkıntı çekebilirsin sayısal çözerken. Dil anlatım ve edebiyat çok zaman tükettiğini söyleyebilirim sözel alanda.

Ders seçerken zorunlu dersleri bitir.
Bir dersten üç kez başarısız olursan zorunlu olanlardan muaf olursun. Ancak kredi kazanmak ve diploma notunu yüksek tutmak istiyorsan muaf olan zorunlu dersi geçmeye bak. Ayrıca bir dersten ne kadar yüksek puanla geçersen senin için daha iyi olur.
Örnek olarak senin sürekli puan ortalaması 70 olsun. Başka bir öğrencinin ise 80 olsun. Bu öğrencinin diploma puanı senden daha yüksek olacaktır.

İki günde dört kez oturum oluyor. Bir günde sabah ve öğlen sonrası olarak iki oturum var.

AÖL öğrencisi olacaksan bunları bilerek geçiş yap.
Mesleki ve teknik lise öğrencisiyim.Örneğin 13 saatlik bir alan dersim var şu an.2.dönem geçmek istihyorum.AÖL'de bu dersi vermek zorunda mıyım ? Yoksa istediğim dersleri seçebilir miyim ?

Mesleki olarak devam etmek isterseniz eğer mesleki dersleri vermeniz lazım.

Düz olarak 192 kredi toplandığı zaman kredi tamamlamış oluyorsunuz.
Mesleki olarak devam ettiğinizde 250 civarı bir kredi tamamlamak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.

Mesleki olarak devam etmek isterseniz eğer mesleki dersleri vermeniz lazım.

Düz olarak 192 kredi toplandığı zaman kredi tamamlamış oluyorsunuz.
Mesleki olarak devam ettiğinizde 250 civarı bir kredi tamamlamak gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam.
Tamamdır,aradığım cevap tam buydu.Biz seçiyormuşuz yani amacım meslek dersleri ile hiç uğraşmamak.

Arkadaşlar ben şu anda lise 1. sınıf öğrencisiyim. Geçen seneden hiçbir sağlık durumu vs gibi sorunları olmayan tonla arkadaşım açık liseye geçti açıkçası ben de tüm günümü kaybettiğim ve kendi kendime daha hızlı ve daha iyi öğrenebileceğimi düşündüğüm için geçmeyi düşünüyorum. Her isteyen açık liseye geçebilir mi?
9. sınıfta geçtin mi Açığa

Yeni konular

Geri
Yukarı