Her korsan oyun virüslü değildir!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

mburaktekin

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Not, ben burada korsan oyun indirin demiyorum, kişinin kendi kararı ve isterse, banane. Ben burda "korsan oyun virüslüdür" algısına karşı bir konu açıyorum.

Konuya gelecek olursak, ben hayatımda bir sürü korsan oyun indirdim, ilk oynadığım oyun da korsandı. Şimdiki oynadığım -Mafia DE- oyun da korsan. Geçmiş zamanlarda oynadığım Oxygen Not Included, Cities Skylines, PC Building Simulator ve daha niceleri de korsandı. Ben bilgisayarımda Kaspersky açıkken kurdum bu korsan oyunları. İsterseniz dosyayı taratıp size fotoğrafını da atarım. "Güvenilir" yerden indirirseniz bir sıkıntı olmuyor. Tekrar ediyorum, benim buradaki karşıt olduğum düşünce "korsan virüslüdür", herhangi bir şeye özendirmek istemem. Öyle yaptığım bir nokta varsa belirtin düzelteyim. Sağlıcakla kalın.

Bilgisayarı ne şekilde kullandığıma bağlı. Bilgisayara Win10 yüklüyken sadece Firefox kurduğumu ve Win7 yüklüyken GTA5'den tut, Unity'ye, Minecraft 1.16.1'den tut, VMWare'a çok fazla uygulama kurup bunları kullandığımı düşün. Hangisi daha fazla kasar?
Windows 7 kasar tabi hocamda Windows 7 kullanırken ne farkı olacakki?

Bence korsan marketten çikolata çalmaktan çok marketten almak yerine çöpten son kullanma tarihi geçmiş çikolata toplamaya benziyor. Şansına markettekinin aynısı da gelebilir seni hasta edecek biri de 😀

Ek olarak zaten her türlü orijinal almayacaksan korsanın yapımcıya zararı olmaz. Tabi orijinal alabilecek maddi gücü olan gidip korsan kullanmasın.
Alakası yok, doğru kaynaktan indirildiği sürece hiçbir şekilde virüs bulaşmaz, bunun garantisini verebilirim. Eğer siz doğru kaynaktan indirirseniz ve virüs bulaşırsa sorumlusu benim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı