Her kuyumcudan altın alınır mı?

Bu devirde babam kuyumcu olsa güvenmem. Cidden, insanlara güvenim neredeyse "0".
Yok dostum, aldığım yer çok ilgiliydi ve ellerinden geldiğince yardımcı oldular. Bütün korkum yok oldu :)

Ben de 4 yıl önce 170 TL'ye çeyrek almıştım, hâlâ duruyor. Ekonomi bu kadar kötü ilerlerken insanın canı bozdurmak istemiyor. Siz de yıllarca saklarsınız sanırım.

Alakasız ama konu dışı kategorisinde sıkıntı olmaz sanırım, sonraki isminiz Model mi olacak?
Türk gruplarına da destek vermeliyiz.

Hayırlı olsun hocam, sonunda siz de yatırım dünyasına adım attınız. :D
Aslında kendim için yapmadım. Annem için yatırım yapıyorum. Gelecekte parasının değer kaybetmemesi veya değer kaybedecek ise daha az kaybetmesi için. En azından 10 yıl hiç bozdurmayacağız, değer kazanır.
Ben de 4 yıl önce 170 TL'ye çeyrek almıştım, hâlâ duruyor. Ekonomi bu kadar kötü ilerlerken insanın canı bozdurmak istemiyor. Siz de yıllarca saklarsınız sanırım.
En az 10 yıl boyunca bozdurmayacağız :)

Alınmaz. Ya tanıdık olacak (daha önce alışveriş yaptığınız) ya da uzun yıllardır mevcudiyetini koruyan bir esnaf olacak. 3-5 kuruş için dolandırıcılık yapmaz kimse kolay kolay, nadirdir yani denk gelmen.

Yaptığın yatırım da mantıklı. Altın uçsa da şöyle yüzümüzü göğe kaldırarak biraz gülsek.

Gömü buldun herhalde;) Allah bol bereket versin, gözümüz yok:)
Yok reis, annem için yatırım yapıyorum. 2 sefere bölmüştüm. Keşke gömü bulsam milyon dolarlarım olsa da beraber parti yapsak 😋😋
Alınmaz. Ya tanıdık olacak (daha önce alışveriş yaptığınız) ya da uzun yıllardır mevcudiyetini koruyan bir esnaf olacak. 3-5 kuruş için dolandırıcılık yapmaz kimse kolay kolay, nadirdir yani denk gelmen.

Yaptığın yatırım da mantıklı. Altın uçsa da şöyle yüzümüzü göğe kaldırarak biraz gülsek.
Hocam herhangi bir sorun yaşamadım. Aldığım yer zaten Taki adında büyük bir şirketin yeri idi.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı