Her oyun çöküyor ve video izlerken arada siyah ekran oluyor

FelakEt

Hectopat
Yer
Muğla
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Bilgisayarımda her oyun çöküyor ve video izlerken arada siyah ekran oluyor, genelde hatalar hep ekran kartı hataları, yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Performans modu ile siyah ekran vermesinin alakasını açıklayabilir misiniz?
@FelakEt GPU'nuz ne?
1669480053293.png

Bu resimde yazıyor.

MSI GTX 1050 Ti.
Bu arada bu sorundan dolayı GeForce NOW satın aldım, fakat görüntü bir anda gitti ve GeForce NOW'da çöktü.
Bazı oyunlarda render cihazınız ile bağlantı kesildi diye bir hata alıyorum.

Kartta sorun var büyük ihtimal. Programlara pek güvenme. Asıl test oyundur. Oyunda sorun yaratıyorsa vardır bir şeyler. Kaç kere başıma geldi çünkü. Test programlarında testlerden sorunsuz geçen ama bir oyunda hemen çakılan kartları çok gördüm.

Kartta sorun var büyük ihtimal. Programlara pek güvenme. Asıl test oyundur. Oyunda sorun yaratıyorsa vardır bir şeyler. Kaç kere başıma geldi çünkü. Test programlarında testlerden sorunsuz geçen ama bir oyunda hemen çakılan kartları çok gördüm.

Anladım.
Bu arada test 20 dakikadır çalışıyor ve bir sorun olmadı.

Ne yapmalıyım?

Testi 40 dakika çalıştırdım ve bir sorun olmadı, bende durdurdum.

Son düzenleme:
Zaten dedi ya oyunlarda problem oluyor diye niye tekrar girsin?

Hayır ne yapmalıyım diye soruyor onu diyorum ben. Zaten önerimi yazdım orada. Aynı soruyu tekrar sormanın anlamı yok. Test programları çoğu zaman tam bilgi vermez zaten. Asıl test oyun oynarken yapılır. En kötü oyunların içinde bulunan benchmark çalıştırılır. Orada da belli eder zaten sorun varsa eğer.

Yeni konular

Geri
Yukarı