Her saat "borsa finans" kanalını açılmasının çözümü

Dün Technopat'ta başladı bu olay. Bir arkadaş ile konuştuğumda şu adımları uyguladık ve çözüldü:
1. C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe buradaki yoldan direk YouTube klasörünü silmek.
2. görev zamanlayıcısından YoutubeStarter.exe olan zamanlayıcıyı silmek.

Ekran Alıntısı.PNG

Bu arada Malwarebytes ve Kaspersky vb. antivirüs ve anti-malware algılamıyor.

Son düzenleme:
Merhaba bu Youtubestarter.exe zımbırtısı bende de çıktı ilk başta Dogeminer.exe ile geldi ve MAMB ile temizledim onu onun dışında youtubestarter.exe için tüm çözümleri denediğim halde 1 hafta sonra tekrar çıktı ama ekrana YouTube sayfası gelmeden Nano antivirüs sayesinde fark ettim ve tekrar sildim. Fark ettiğim nokta Nano Antivirüs virüsün yolu olarak svchost.exe yi gösteriyor büyük ihtimalle oraya gömülü ve arada kendini gösteriyor. Şuan format dışında aktif çözüm bulan var mıdır?
yok hocam.

Konuda belirtilen tüm çözümleri denedim. Kaspersky Total sürümünü kullanıyorum ve o virüs olarak görmüyor. Hitman Pro, Malwarebytes ve panda dome ile taramalar yapıp tehlikeli tüm dosyaları sildim. Görev zamanlayıcıdan da bu dosyaya ait görevi sildim. Ancak birkaç güç sonra tekrar kendini gösterdi. Bu illetten kurtulamıyorum. Yok mu format atmadan bunun bir çözümü? Sayın @Recep Baltaş bu konuya bakabilir misiniz? Eğer çözümü bulabilirseniz video konusu bile olabilir. Çünkü daha önce antivirüsleri bu denli uyutan ve tekrar tekrar ortaya çıkan bir virüs görmedim.

Son düzenleme:
Çünkü daha önce antivirüsleri bu denli uyutan ve tekrar tekrar ortaya çıkan bir virüs görmedim.
Uyutan diye bir şey yok. Kullanmasını bilmediğiniz yazılımı yüklemişsiniz ve bulmamış.
Konuda ne yapmanız gerektiği yazılı yazılanları uygulayıp sonucu paylaşın.

Uyutan diye bir şey yok. Kullanmasını bilmediğiniz yazılımı yüklemişsiniz ve bulmamış.
Neden bilmiş bilmiş konuşuyorsunuz? Bu virüs bulaştı ve çözüm sağladınız mı? Tüm belirtilen çözümleri yaptığım halde en geç 1 hafta sonra yine AppData klasöründe oluştu bu Youtubestarter.exe virüsü. Kendini svchost.exe içine gizliyor nasıl oluyorsa Nano Antivirüs buluyor siliyor ama kesin çözüm değil o da

Sevgili Murat Bey. Keşke gereksiz muhalefet yapmadan önce yazımı tam anlamıyla okumuş olsaydınız. Antivirüsleri uyutuyor dememim sebebi uzun yıllardır Kaspersky Total sürümünü ücretli kullanıyorum ve bilgisayarımda sürekli etkin konumda oluşudur. Konuda yazılanları yapıp sonucu paylaşın demişsiniz. Yazımda bunları zaten yaptığımı ve virüsün tekrar geri döndüğünü belirttim. Kullanmasını bilmediğiniz yazılım şeklinde üst perdeden konuşmuşsunuz. İşim gereği bilgisayarımda tüm programlar lisanslı ve kullanmadığım yahut kullanmayı bilmediğim bir program bilgisayarımda bulunmuyor. Tahmin ediyorum sizin gibi “ Uber “ bilgili bir dostumuz da format atmamızı tavsiye edecektir. Ancak bilgisayarımda çok fazla veri ve hesap var. Bunları tekrar kurmak fazlaca bir zamanımı alacak. Verileri tamamen yedeklemek de istemiyorum çünkü virüsün hangi verileri etkilediğini bilmiyorum. Bu yüzden şu anki amacım virüsü bilgisayardan def edip zarar verdiği verileri tespit etmek. Birine cevap vermeden önce onun yazısını okumanızı tavsiye eder iyi günler dilerim.

Son düzenleme:
Merhaba bu Youtubestarter.exe zımbırtısı bende de çıktı ilk başta Dogeminer.exe ile geldi ve mamb ile temizledim onu onun dışında youtubestarter.exe için tüm çözümleri denediğim halde 1 hafta sonra tekrar çıktı ama ekrana YouTube sayfası gelmeden nano antivirüs sayesinde fark ettim ve tekrar sildim. Fark ettiğim nokta nano antivirüs virüsün yolu olarak svchost.exe yi gösteriyor büyük ihtimalle oraya gömülü ve arada kendini gösteriyor. Şu an format dışında aktif çözüm bulan var mıdır?

Bilgisayarı sıfırlayın yapacak bir şey yok.

Dün Technopat'ta başladı bu olay. Bir arkadaş ile konuştuğumda şu adımları uyguladık ve çözüldü:
1. C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe buradaki yoldan direk YouTube klasörünü silmek.
2. görev zamanlayıcısından YoutubeStarter.exe olan zamanlayıcıyı silmek.

Eki Görüntüle 1081499

Bu arada Malwarebytes ve Kaspersky vb. antivirüs ve anti-malware algılamıyor.
Hangi uygulamayı indirdikten sonra bu virüs bulaştı?

Bu konu başlığını an an takip ediyorum. Aynı virüs bende de var ne kurduysam olmadı geri geliyor. Format atmayı çare olarak görmüyorum. Yedek almak kolay iş değil.

Merhaba,

C:/ProgramData/youtube/YoutubeStarter.exe silip yerine boş bir txt dosyası koyup uzantısını ve ismini YoutubeStarter.exe ye çevirin. daha sonra dosya özelliklerini salt okunur yapıp denermisiniz?

Benim tahminim Discord üzerinden malware dağıtımı yapılıyor. Arkadaşımın bilgisayarında vardı benden önce temizlemeye çalışmış ancak değişen bişey olmamış ben bu şekilde şu anda engelledim gibi.. 4-5 gündür ses çıkmadı henüz.

Bu virüs bulaştı ve çözüm sağladınız mı?
Evet, okumayı bilen dediğimi yapan çözüyor.
Sevgili Murat Bey. Keşke gereksiz muhalefet yapmadan önce yazımı tam anlamıyla okumuş olsaydınız.
Okuyarak yorum yapıyorum zaten. Kullandığınız AV'nin yetkilisi olduğumu bilip konuşsaydınız keşke. Siz yazdığımı konuda istenileni vermeden okudum diyip kestiirp atan kişilerdensiniz. Okuyanlara çözüm sağlayıp kullanmasını devam ettiriyoruz.
Yazımda bunları zaten yaptığımı ve virüsün tekrar geri döndüğünü belirttim.
Yaptığınız ne? Yaptım deyip neyi yaptığınızı yazmıyorsunuz.
Tahmin ediyorum sizin gibi “ Uber “ bilgili bir dostumuz da format atmamızı tavsiye edecektir.
Onu sizin bilgi dengi insanlar tavsiye ediyor biz çözüm sağlıyoruz "Uber" düşünceli insan.
Bilgisayarı sıfırlayın yapacak bir şey yok.
Okumasını bilene var.
Bu konu başlığını an an takip ediyorum. Aynı virüs bende de var ne kurduysam olmadı geri geliyor. Format atmayı çare olarak görmüyorum. Yedek almak kolay iş değil.
Kurun dediğimiz bir şey yok, kendi yaptıklarınızı söylüyorsunuz sadece.

Geri
Yukarı