Her sabah çok erken kalkıyorum ve uykumu alamıyorum

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Merhaba, iyi sosyaller arkadaşlar. Gece 12-1 gibi uykum gelir yatarım. Ama sebepsizce sabah 7-8 gibi istemsizce kalkıyorum ve tekrardan yatamıyorum. Sizler için uyku saati normal gelebilir ama uykumu gerçekten hiç alamıyorum her gün ölü gibi geziyorum. Bir de yanında anti depresan kullanıyorum. Aslında ilacın daha çok uyutması lazım fakat olmuyor. Her gün ölü gibiyim algım kapalı gibi uykum var ama uyamıyorum. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende de böyle erken kalkma sorunu var ama yine de enerjim yerinde acaba kahve falan içiyor musun kafein kanınızda 8 saat kalabilir.

Gece 12 de yatıp 7 8 gibi kalkman tamamen normal aga. Onerilen uyku suresi zaten 7 8 saat. Yatmadan telefona falan bakma. Kitap oku zaten gece yatakta olunca Max 30dk okursun kitabı. Gözlerin sayfalardan kaymaya başladığı an kitabı koy bir yere ve uyu. Bu şekilde 1 haftadır adamakıllı uyanıyorum. Bir de bir şey yedikten sonra hemen yatma. 2-3 saat geçmesi gerek. Sen uyurken miden çalışmamalı.

Senelerdir biyolojik saatten erken uyanma problemi yaşıyorum izin günümde bile 6-7 saat uyuyabiliyorum en fazla doktora sorduğumda biyolojik saate yapılabilecek hiçbir şey yok demişti maalesef.

Bende de böyle erken kalkma sorunu var ama yine de enerjim yerinde acaba kahve falan içiyor musun kafein kanınızda 8 saat kalabilir.
Hayır içmiyorum, enerjim olmuyor uykumu alamadığımdan.
Gece 12 de yatıp 7 8 gibi kalkman tamamen normal aga. Onerilen uyku suresi zaten 7 8 saat. Yatmadan telefona falan bakma. Kitap oku zaten gece yatakta olunca Max 30dk okursun kitabı. Gözlerin sayfalardan kaymaya başladığı an kitabı koy bir yere ve uyu. Bu şekilde 1 haftadır adamakıllı uyanıyorum. Bir de bir şey yedikten sonra hemen yatma. 2-3 saat geçmesi gerek. Sen uyurken miden çalışmamalı.
Uyku saatin gayet normal 6-8 saat arası ideal fazla uyumak iyi bir şey değil az uyumakta öyle.
Bana yetmiyor 7-8 saatlik uyku. Ölü gibi geziyorum.

Hayır hocam o kişiden kişiye değişir kimine 4 5 saat uyku yeter.Bana yetmez mesela 8-10 saat uyumazsam hem çok çabuk uykum geliyor hem de gün içinde uykusuz geziyorum.3 4 saatle yetinende var ama tamamen bedeninizi dinleyin gün içinde dinç olamıyosanız 3 4 saat uykunun hiç bir anlamı yok.
Uyku önemli olmasa neden Futbolcular basketçiler falan mutlaka uykunuzu alın diyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı