Her şeyden çok çabuk sıkılıyorum

@364164 Arkadaşların seni çağırdıklarında hevesle gidip eğlenmek istediğinde daha 2 dakika bile geçmeden sıkılıyor musun ? Bir oyuna başlamak istediğinde daha ilk saatinden sıkılıp kendini yerlere atasın geliyor mu ? Birisi senle sohbet etmek istediğinde büyük hevesle yine gidip sıkılıyor musun ? Sadece soruyorum.

@364164 Arkadaşların seni çağırdıklarında hevesle gidip eğlenmek istediğinde daha 2 dakika bile geçmeden sıkılıyor musun ? Bir oyuna başlamak istediğinde daha ilk saatinden sıkılıp kendini yerlere atasın geliyor mu ? Birisi senle sohbet etmek istediğinde büyük hevesle yine gidip sıkılıyor musun ? Sadece soruyorum.
1. Arkadaşım yok. 2. Saat bile değil dakika. 3. Sayılır.

Ben de sıkılıyordum. Yavaş yavaş alışmak zorundayım. Mesela ders konusunda hiçbir şey yapamazken şu anda 3-4 soru olsa bile yapabiliyorum. Ama büyük ihtimal değil yarın tekrardan kuzenimin yanına gideceğim çalışmak için. Hayat işte. Herkesin derdi kendine büyük. Mesela ben istiyorum şöyle Boğaziçi Üniversitesi bilgisayar mühendisliği kazanmayı. Olmuyor işte. Kendimi zorlamak zorundayım. Biraz irade göstersen?

1626453666045.png

Bu filmi izlemeni öneririm. Hayattan kopuk olma tam tersi sana gelen şeyleri kucakla bazen kötü şeyler yaşarsın sıkılırsın bazen iyi şeyler yaşarsın. Hayatta sürekli mutlu insan diye bir şey yok var diyene de inanma. Sürekli mutluluk diye bir şey olsa mutluluğun anlamı kalmaz. Hayatta zorlanmakta sıkılmakta tadılması gereken duygulardır. Bunları bildiğin için mutlu olduğunda çoğu kimsenin hissetmediği duyguları hissedeceksin belki sürekli sevgili yap vs diyecekler. Yap bence de ama bu sıradanlaşırsa senin için sürekli sevgilin olursa bu sefer ondan da sıkılacaksın. Monoton bir hayat insan oğluna göre değil. Plan program yapmaya çok takılma mutlu olmak için şunu yapmam lazım deme içinden geliyorsa yap gelmiyorsa da film de ki taktiği uygula biraz da olsa işe yarar.

Hayat siz planlar yaparken başınıza gelen şeylerdir.

Yeni konular

Geri
Yukarı