Her şeyden sıkılmak

Tatsuhiro Satou

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İzmir
Aslında önceden böyle bir konum vardı profilimden görebilirsiniz. Her şeyden acayip sıkılmak diye, aslında bir hobi edinmekle bir sohbetle o sıkıntınız geçer eğlenip mutlu olursunuz. Ben de tam tersi bütün şeyleri yaptım ama hala sıkılıyorum düşünmeyi bile artık bıraktım bomboşum. Okul açılmadan önce en azından yatağımda yatıp kimseyle konuşmadan az sıkıntıyla günümü geçirebiliyordum. Ama okulların açılması yüzünden insanlarla istemeden de olsa konuşmam gerekiyor o yüzden çok az minnacık bile olsa konuşuyorum çoğunlukla sessizim ama. Okuldaki bütün günüm bunlar bu kadar konuşacak şey nereden buluyorlar ya demekle geçiyor. Biraz internette bakındığım da depresyon olduğu yazıyor. Bu bir depresyonsa 3-4 senedir niye peşimi bırakmıyor acaba ve şunu soracağım bu sıkılmaktan artık nasıl kurtulabilirim? Oyun, herhangi bir hobi, konuşmak, boş yapmak bile artık benim için bir işkence. Önereceğiniz videolar ya da fikirler varsa belirtirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Okulda saate bakmadan kac dakika kaldığını hesaplamayı calışabilirsin ben de cok sıkılıyorum boş boş duruyorum derslerden anlamıyorum güzel bilgisayarın varsa oyun oynamak yerine oyun yapmayı deneyebilirsin veya map tasarlayabilirsin.

Her şeyden önce biraz gülmeyi dene. İçinde olduğun durumu çok rahat anlıyorum ve bunu atlatmanı sağlayacak mucizevi bir yardım gelmeyecek. Biraz kendinle barışık ol, öz güvenin olsun, mutlu olmaya çalış. Git eğlen ya, seni eğlendiren şey neyse onu yap. Yaptığın tanım tam olarak depresif asosyal çocuk tanımı. Eğer böyle yaşamaya devam edersen asla mutlu olamazsın. Bu anlattıklarım seni üzebilir ama bu durumdan kurtulmak istiyorsan mutlu olmayı öğrenmen lazım. Sen mutlu olmaya çalışmazsan mutlu olamazsın, mutlu olmaya çalışırsan da hangi durumda olursan ol mutlu olursun. Ve inan bana mutlu olmayı denedikçe hayatın güzelleşecek ve gerçekten mutlu olacaksın.

Çok güzel tavsiyeler var onları dikkate alabilirsin ve kendini sev, kendini sevmek için diğer insanların düşüncelerine ihtiyaç duyma. Yani insanlar seni sevip sevmemesi önemli değil. Önemli olan senin ne düşündüğün.

Her şeyden önce biraz gülmeyi dene. İçinde olduğun durumu çok rahat anlıyorum ve bunu atlatmanı sağlayacak mucizevi bir yardım gelmeyecek. Biraz kendinle barışık ol, öz güvenin olsun, mutlu olmaya çalış. Git eğlen ya, seni eğlendiren şey neyse onu yap. Yaptığın tanım tam olarak depresif asosyal çocuk tanımı. Eğer böyle yaşamaya devam edersen asla mutlu olamazsın. Bu anlattıklarım seni üzebilir ama bu durumdan kurtulmak istiyorsan mutlu olmayı öğrenmen lazım. Sen mutlu olmaya çalışmazsan mutlu olamazsın, mutlu olmaya çalışırsan da hangi durumda olursan ol mutlu olursun. Ve inan bana mutlu olmayı denedikçe hayatın güzelleşecek ve gerçekten mutlu olacaksın.
Gülmeyi her gün ama her gün deniyorum nedense olmuyor. Belki de şunlardan olabilir kendimi sevmiyorum, öz güvenim 0, mutlu olmaya çalışıyorum ama sonuç alamayınca pes ediyorum ve kabulleniyorum. Kişiliğimle alakası olduğunu düşünüyorum.
Derin düşüncelere dalmayın çok hayatı akışına bırakın.
Düşüncek bir şeyim yok :d.
Çok güzel tavsiyeler var onları dikkate alabilirsin ve kendini sev, kendini sevmek için diğer insanların düşüncelerine ihtiyaç duyma. Yani insanlar seni sevip sevmemesi önemli değil. Önemli olan senin ne düşündüğün.
Aslında ben belki kendimi başkalarına kabul ettirmeye çalışıyorum ettiremezsem de kendime olan nefretim artıyor olabilir. İyi yere değindiniz.

Geri
Yukarı