Her şeye şükreden kesim

Ailelerinden öyle görmüşler, çevreleri de öyle olduğu için bunu "kabul gören" durum olarak nitelendiriyorlar. Boomer&Baby Boomer nesli varlık görmediği için ellerindekilerle yetinmeye çalışıyorlar. Alabileceğinin fazlasını istersen açgözlü olursun fakat bu kesim alabileceğini alamadan direkt şükür moduna geçiyor. Tamam şükür et ama önce hakkını iste; ekonomiye itiraz et, yolsuzluklara itiraz et ve hakkını al. Ay sonunu düşünmek veya sürekli bir şeylerden kısmak yerine hakkını iste ki ettiğin şükür mantıklı olsun. Bu şükür etmek değil kerizlik. Ailen bu mentaliteden çıkamaz çünkü onlar için normal olan bu, sen kendini kurtarmaya bak.

Şükretmek ayrı ses çıkarmak ayrı. Biz tabi şükrediyoruz halimize daha da kötüsü olabilir çünkü ve oluyor da. Ama bunlar niye oluyor her şeye zam geliyor diyince Allah'a isyan etmiş olmuyorsun. Hem şükredip hem de bunların hesabını sormamız lazım ama bilerek diğer türlü yansıtıyorlar insanlara.

Bu mesajı yazmıştım tekrar yazacağım, şükür; inanan insanlar tarafından Allah'a kendini teslim edip onun verdiği her şey ile yetinmek.
Arada ince bir çizgi var. Bizim milletimiz çalıp çırmalara ses çıkarmayıp koyun gibi kalıyorlar ve bu koyunluklarına da şükür diyorlar, şükür bambaşka şey. Allah zaten bu ülkeye bunca imkan vermiş, ona şükretmelisin zaten ama bu nimeti elinden göz göre göre çalanlara sesini çıkarmayıp şükür diye işin içinden çıkıyorsun. Zaten bu çalmalara çırpmalara hainliklere adiliklere rağmen bu ülke bir şekilde ayakta ise demek ki Allah çok büyük bir kudret vermiş. Bunlar olmasaydı şu an Almanya falan fasafiso idi. Yazıklar olsun.

Biraz dertlendim ve bu konuda sizin de fikrinizi almak istedim ve piskolojim bozulmaya başladı. Ailemin aylık geliri 5000 TL ve yine her şeye şükreden taraftalar. Her gün hatta her saat zam gelmesine rağmen hala haline şükret diyorlar. Arabasının deposu 1500 lira olan babam bile yatırım ile yeni gelir oluşturup daha rahat yaşamak yerine emekli ve hiçbir şey yapmıyor. Tamam ben de Müslüman'ım elhamdülillah namazı kılıyorum orucu tutuyorum kuran okuyorum ama şükrediyorum ama gelen zama bile şükredersek ne olacak halimiz.
Baban yıllarca çalışıp emekli olmuş artık çalışmak veya çalışmamak isteyebilir onu elestirecegine sen yap yada yapmak için ne planın var.?durumundan memnun değilsen başkalarından çözüm bekleme kendin yap.

@Ther haklısınız. Alım gücü günden güne düşüyorken artık 8 9 bin lira da yetmiyor.
@avis1 arkadaşın yorumu haklı bu arada. İnanca da saygısızlık göremiyorum ben ortada.

Yeni konular

Geri
Yukarı