"Her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin" seçeneğinin formattan farkı var mı?

Bu bilgisayarı formatsız yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum ve artık format vaktinin geldiğini düşünüyorum. Dosyaları yedekledim. Ve bir flash disk olmadığı için ayarlar menüsündeki bu seçeneği kullanmayı düşünüyorum. Bunun normal bir formattan farkı olur mu? Ne kadar sürer? Sıfırlamadan sonra Windows otomatik olarak yüklenir mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu bilgisayarı formatsız yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum ve artık format vaktinin geldiğini düşünüyorum. Dosyaları yedekledim. Ve bir flash disk olmadığı için ayarlar menüsündeki bu seçeneği kullanmayı düşünüyorum. Bunun normal bir formattan farkı olur mu? Ne kadar sürer? Sıfırlamadan sonra Windows otomatik olarak yüklenir mi?

Her şeyi kaldırır Windows'u yükler ama diskleri silmek daha sağlıklı ve temiz olur.

Evet, formattan farkı var.

• Normal USB ile Windows kurulumuna göre daha uzun sürer, ciddi uzun sürer.
  • Temiz kurulum işlevi göremez.
  • Windows dosyalarını daha çok bozabilir.
  • Sıfırlarken hata verebilir.
Windows otomatik yüklenir ancak dediğim olumsuzlukları okuduğunuz zaman nasıl bir şey olduğunu anlarsınız. Kısaca: Sıfırlama işlemini kullanmayın.

PC'ye yuvalanmış virüslerin silinememesi ihtimali var çünkü bu virüsler PC açık kaldığı müddetçe RAM'e yerleşir ve PC kapanınca RAM sıfırlanır sen Windows'u açmadan temiz bir format atarsan virüsü ardında getirmemiş olursun.

USB ile format atmak daha iyi olur kalıcı temizlenebilir böylece.

Geri
Yukarı