"Her şeyi kaldırın ve Windows'u yeniden yükleyin" seçeneğinin formattan farkı var mı?

Bilgisayarınız iyiyse 6 yıl format atmamanın zararı olmaz. Ama atacakanız da temiz kurulum çok daha iyi.

@SerdarEdition @Karokan54 Neden mesajımı beğenmediğinizi anlamıyorum. Windows 10 ve 11 haricinde 8.1 gibi sistemlerde ayarlardan sıfırlamaya çalıştığınızda medya ekle hatası veriyor. Zaten cihazda recovery yoksa ayarlardan sıfırlayabilmek için Windows 8.1 USB’si bağlamak zorunda. :D Windows 8.1 USB’si varsa neden ayarlardan sıfırlasın?

@SerdarEdition @Karokan54 Neden mesajımı beğenmediğinizi anlamıyorum. Windows 10 ve 11 haricinde 8.1 gibi sistemlerde ayarlardan sıfırlamaya çalıştığınızda medya ekle hatası veriyor. Zaten cihazda recovery yoksa ayarlardan sıfırlayabilmek için Windows 8.1 USB'si bağlamak zorunda. :D Windows 8.1 USB'si varsa neden ayarlardan sıfırlasın?

Diğer işletim sistemlerindede recovery yoksa medya ekletiyor sadece 8.1'de değilki.

Bağlantı yoksa mecbur flashtan atacak onu demek istiyorum.
Dostum anlamıyor musun sen beni? Windows 11 kullanıyorum şuan internet bağlantısını kesmeme rağmen Windows içeren harici bir disk olmadan Windows kendini çevrimdışı olarak yeniden yükleyebiliyor. Madem ayarlardan sıfırlarken USB istiyor neden USB istiyor dediğim mesaja üzgün atıyorsun?

Bu bilgisayarı formatsız yaklaşık 6 yıldır kullanıyorum ve artık format vaktinin geldiğini düşünüyorum. Dosyaları yedekledim. Ve bir flash disk olmadığı için ayarlar menüsündeki bu seçeneği kullanmayı düşünüyorum. Bunun normal bir formattan farkı olur mu? Ne kadar sürer? Sıfırlamadan sonra Windows otomatik olarak yüklenir mi?
Hocam format atmak istiyorsanız ve flash diskiniz yoksa bu konuya bakabilirsiniz.

Hayır yok fakat biraz uzun sürebiliyor. Özellikle SSD'niz yoksa 3-4 saat sürenler vardı. İyi bir SSD'niz varsa yarım saat civarında bitecektir.

Hocam PC'ye yuvalanan virüsler nasıl silinir ozm.

RAM'lerin hafızası bilgisayar kapandığında boşaltılır RAM'e kalıcı virüs bulaşmaz ama Windows'u her açtığında virüs RAM'lere yayılır o yüzden Windows kapalıyken USB ile format atmak en temizidir.

Yeni konular

Geri
Yukarı