Her şeyi sürekli ertelemek

Aaa bu şey değil mi ya, 1 Nisan'da ikinci sınavlara çalışmaya başlarım deyip her gün diğer güne erteleye erteleye 13 Nisan yapmış ben?
Birinci yazılılarda erteleye erteleye son güne bırakmıştım. Son günün korkusuyla bir daha ertelemeyeceğim falan diyordum. Artık ertelememeyi bile erteliyorum bir dahakine ertelemem falan diyorum. Kafam bozuldu iyice. Çıkmaz bir döngüye girdi.

Birinci yazılılarda erteleye erteleye son güne bırakmıştım. Son günün korkusuyla bir daha ertelemeyeceğim falan diyordum. Artık ertelememeyi bile erteliyorum bir dahakine ertelemem falan diyorum. Kafam bozuldu iyice. Çıkmaz bir döngüye girdi.

Bende birinci yazılılarda plan yapmıştım 15 gün kala başlayacağım diye ama hepsine sınavımın olduğu son gün çalıştım... Günde 9 saat falan çalışıp çok sıkışmıştım.

Tek çözümü kendimizi zorlamak, bizi engelleyen her şeyi ortadan kaldırmak. Ondan sonra çalışmayı alışkanlık haline getirmen 21 gün, onu hayatının kuralı haline getirmen de 90 gününü alacak. Sonra da bir daha böyle bir problem yaşamayacaksın. Asla bırakma

Of off bıktım artık bu durumdan. Eminim aranızda bu durumu yaşayanlar, önceden yaşamış kişiler vardır. Neler önerirsiniz?

Artık cidden bıktım. Mesela ders çalışacağım ayın bitmesine 3 gün kalmış ve ben bugün de dinleneyim yarın başlarım diyerek başlıyorum. Sonra yarın oluyor. Tarihe bakıyorum ve ay başından itibaren başlayacağım düzenli olarak diyorum. 2 gün daha dinleniyorum. Ay başı oluyor günlere bakıyorum cumartesi. Pazartesiden itibaren diyorum ve bu uzayıp gidiyor. Ders konusunu çözdüm yaklaşık 3 aydır ama diğer her şeyi erteliyorum. (durumu daha kolay anlatabilmem için ders çalışma örneği verdim.)

Not: En sonunda psikolojik destek falan almayı düşünüyordum. Virüs muhabbeti çıktı. Mümkünse psikolog önermeyin. En azından şu anlık kendim uğraşacağım. Virüs geçene kadar gidemem.

Allah sabır versin aynısı bende de var günlük bir saat ders çalışsam yeter ama onu bile zor yapıyorum sınavlarım kolaydı ama çalışmadığım için onlarda düşük aldim proje ödevlerde var hayırlısı hep bu telefon bilgisayar dikkatimi dagitiyor ama dersi bile ondan çalıştığım için sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı