Her şeyi sürekli erteliyorum

Cem Sonışıl

Hectopat
Sınavdan sonra şunu yaparım, şuna çalışırım, şunu izlerim, okurum vs. gibisinden plan kuruyordum. Sınav biteli neredeyse 1 ay oldu ama benim hiçbir şey yapasım gelmiyor. Planladığım hiçbir şeyi yapmadım. Boş boş oturuyorum ve canım hiçbir şey yapmak istemiyor. Ciddi anlamda yapmak istediğim şeyler var ama içimden yarın kesin başlayacağım deyip sonraki gün yine aynı şeyi yaşıyorum. Sorum bu durumdan nasıl kurtulabilirim? Bir psikoloğa falan mı gitmem gerekiyor illa?

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendini şartlayacaksın şu vakitte şu vakitte yapacağım diye yapmazsan kendine ceza ver küçük cezalar ver zamanla daha planlı olursun

Saçma.Onu bile erteleyecek yada yapmayacak.
Kendini şartlayacaksın şu vakitte şu vakitte yapacağım diye yapmazsan kendine ceza ver küçük cezalar ver zamanla daha planlı olursun
Bunu denedim ama maalesef yine bir şekilde kaçınmayı başardım. Hala aynı durumdayım bu arada, yapmak istediğim hiçbir şeyi yapmıyorum, ortalıkta tembellik ediyorum. Bazen yataktan kalkmaya bile üşeniyorum 2-3 saat fazladan uyuyorum.

Azim dediğimiz şey doğuştan gelen bir özellik değil mi? Benim bu durumum 1-2 ay önce başladı.
Hem evet, hem hayır.
Mesela tembelsindir birden hırs gelir ve çalısmaya başlarsın sürekli. Boyle seyler oldu.

Doğuştan iraden zayıftır ama güçlendirebilrisin iradeni. Buda küçüklükten gelen calışmalar ile başlar.

Ailen her ışın'ı görürse de ileri de tembellesebilirsin ve bir seyde başarılın olamayabilirsinz

Hem evet, hem hayır.
Mesela tembelsindir birden hırs gelir ve çalısmaya başlarsın sürekli. Boyle seyler oldu.

Keşke biri depresyondasın falan dese de gidip antidepresan falan yazdırsam, kendimi bayağı kolay motive edebiliyorum ama yine dediğim gibi hiçbir şeyi yapmaya isteğim yok. Oturduğun sandalyede öleceksin deseler tamam der geçerim, o durumdayım yani.

Keşke biri depresyondasın falan dese de gidip antidepresan falan yazdırsam, kendimi bayağı kolay motive edebiliyorum ama yine dediğim gibi hiçbir şeyi yapmaya isteğim yok. Oturduğun sandalyede öleceksin deseler tamam der geçerim, o durumdayım yani.
Yapma sende, canin ne istiyorsa onu yap. Zamanın bosa gitmez.

Ben fizikten nefret ederim ve asla anlamam ama matematiği sevdigim icin seve seve formülleri ezberlerim.

Geri
Yukarı