Her sistem ölümü tadacaktır: Sistem katili DirectX 12

Güncelleme yapılırsa düzelme şansı olabilir mi?
Eki Görüntüle 1225362
Yok, bu öyle bir durum değil maalesef. Kıyaslama yapmak gerekirse; Android destekleyen bir sisteme Windows kurmaya çalışmak gibi bir şey bu. Görünütde kurulu ve aktif görünüyor olsa da, kartın kendisi Directx 12'yi desteklemiyor.

Artık anladım ki kartlarım ölüm fermanı kapitalistlerce verilmiş.
Hatırlarsın belki, bende de SLI GTX 980 Ti, 32 GB bellek olan bir sistem vardı. Onun ömrü bende 3 yıl önce doldu, üzerine yeni sistem topladım, şimdi bunun da ömrü doluyor. Yeni sistem toplamam lazım yine, şimdi toplayacak olsam bana da oluru 100 bin üzeri olacak gibi görünüyor maalesef... Buna 16 TB SSD yedekleme sistemleri ve çoklu monitörler dahil değil, onları zaten kullanmaya devam ederim. Yine de yedekleme sistemine bir eklenti yapsam iyi olur, HDD'lerin tamamından kurtulmak istiyorum.

@Yararsız Üye evet, tanıdım ve yanılmıyorsam grafik, tasarım işleriyle uğraşıyordun?

Ben sistemi para kazanmak için kullanmadığımdan (daha çok oyun odaklı, ilk yıllarda da overclock ve 3DMark'te ilk 100 sıralamasında 12- 14, bazen de 18'te yerimi alırdım. Bu bana acayip keyif veriyordu.) Onun dışında sistemin bir amacı yoktu. Haliyle kısa sürede yenilemem israftan başka bir şey olmazdı. Neyse, bu sene de idare edeydi iyiydi😁

Ben sistemi para kazanmak için kullanmadığımdan (daha çok oyun odaklı...
Hocam oyun odaklı sistem kuracaksanız bundan sonra Titan'lara ve SLI'a bulaşmamanız cebiniz ve alacağınız performans için daha iyi olur. "RTX Titan'a baktım 50.000 TL" demişsiniz fakat daha ucuza satılan RTX 3080'li ve RX 6800 XT'li hazır sistemler oyunlarda RTX Titan'dan daha iyi performans veriyor. SLI bir işe yaramıyor zaten son yıllarda çıkan oyunlarda.

@er36po hocam tekrar hoş geldiniz, sizi görünce böyle bi' geçmişe dönmedim değil :D.
Titan'ın emeklilik vakti gelmiş ne yazık ki, eğer değişme planınız varsa Türkiye'den kesinlikle almayın. Amazon Japonya'da stok bulmaya çalışın.

3D gibi, SLI desteğini de 2 yıldan fazla bir süredir kestiler. Ki bu üreticilerin işine gelmiyordu zaten. Düşünsenize, bugün bir kart alıyorsunuz, belli bir zaman sonra yeni oyunlar- uygulamalar çıkıyor, haliyle kartınız yetersiz gelmeye başlıyor. Siz de yeni ve daha güçlü bir kart almak yerine çok daha ucuza 2. bir kart alıp SLI yapıyor performanstan kurtarıyorsunuz. (Şahsen SLI'nın çok faydasını gördüm...)

@16986 @The Man From E.A.R.T.H. Titan hayranlığım daha çok SLI'da çok iyi olmalarıydı ama artık o da yok. Bu bağlamda Titan hefesim de yok artık.
Şuanda da aklımda RTX 3060Ti var. (Daha nerede o Titan'ıydı- RTX 390'larıydı alma gücü)

@SIRINDOSCARF benim sistemimde de DirectX 12 kurulu ve aktif ama kurulu olması kartınızın da desteklediği anlamına gelmiyor.
Kartınızın hangi dirextx sürümünü desteklediğini öğrenmek için sürücü "Denetim Masası"dan bakın.
DxDiag'dan bakıldığında DirectX 12 kurulu ancak NVIDIA denetim masasında/ sistem Bilgileri'nden kartın 11'i desteklediğini görebilirsinizEki Görüntüle 1225350.Eki Görüntüle 1225354
@SIRINDOSCARF o dönem 4930k efsaneydi, ki halen de benim için öyle. Tekrar bakın geçmişine.

Anladım şimdi. Evet 4930k bence de güçlü bir işlemci 22 nm olmasına rağmen 6 çekirdek 12 threadi var şimdi 14 nm de 10 çekirdeğin üstünde var. Yani aslında sistem eskimiş ama ekran kartı hala canavar gibi olması lazım.

3D gibi, SLI desteğini de 2 yıldan fazla bir süredir kestiler. Ki bu üreticilerin işine gelmiyordu zaten. Düşünsenize, bugün bir kart alıyorsunuz, belli bir zaman sonra yeni oyunlar- uygulamalar çıkıyor, haliyle kartınız yetersiz gelmeye başlıyor. Siz de yeni ve daha güçlü bir kart almak yerine çok daha ucuza 2. bir kart alıp SLI yapıyor performanstan kurtarıyorsunuz. (Şahsen SLI'nın çok faydasını gördüm...)

@16986 @The Man From E.A.R.T.H. Titan hayranlığım daha çok SLI'da çok iyi olmalarıydı ama artık o da yok. Bu bağlamda Titan hefesim de yok artık.
Şuanda da aklımda RTX 3060Ti var. (Daha nerede o Titan'ıydı- RTX 390'larıydı alma gücü)
Geçenlerde 8100'e gelen vardı Japonya'da.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı