Her uygulamada 0x000007b hatası

İşletim sistemi
Windows 7

AzarpZeus

Centipat
Tek bir uygulamada almıyorum bu hatayı. Tüm uygulamalarda böyle diyebilirim. Steam gameforge Discord ve onlarca uygulamada böyle
sorun yaşıyorum. Windows 7 kullanıyorum. Bilgisayarımı kapattıktan sonra açınca 1 ile 3 arası bir bekleme süresi geldi. Aşağıya doğru sistem dosyaları incelendi bunun için bir şey yapabilir miyiz? Yardımınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hata aldığınız bir uygulamadan Process Monitor ile hata raporu oluşturun. Sonra oluşan raporu MediaFire'ye yükleyip paylaşın.

Düzelmezse HD Tune 5.75 programından Health bölümünü paylaşır mısın?
Bu hatanın HD Tune ile ne ilgisi olduğunu anlayamadım.

Hata aldığınız bir uygulamadan Process Monitor ile hata raporu oluşturun. Sonra oluşan raporu MediaFire'ye yükleyip paylaşın.

Bu hatanın HD Tune ile ne ilgisi olduğunu anlayamadım.
Geçmişte aynı hata ile karşılaştım, bad sector sebep oluyordu.

@Dümdüz Hatalı yazılan dosyayla denk gelirse belki olma ihtimali var ama böyle bir çözümü ilk defa sizden duydum. Hatanın nedeni uygulamaya yardımcı olan .dll uzantılı dosyaların düzgün kurulmaması, eksik kurulması veya kurulu olan dosyanın zarar görmesi ile meydana çıkıyor. Bunun çözümü içinde Process raporu paylaşıyor ve uzantılarda sıkıntılı dosyayı analiz edip doğru gerekli olan kurulumu öneriyoruz. Sizin önerdiğiniz gibi bir çözüm söz konusu değil.

@Dümdüz Hatalı yazılan dosyayla denk gelirse belki olma ihtimali var ama böyle bir çözümü ilk defa sizden duydum. Hatanın nedeni uygulamaya yardımcı olan .dll uzantılı dosyaların düzgün kurulmaması, eksik kurulması veya kurulu olan dosyanın zarar görmesi ile meydana çıkıyor. Bunun çözümü içinde Process raporu paylaşıyor ve uzantılarda sıkıntılı dosyayı analiz edip doğru gerekli olan kurulumu öneriyoruz. Sizin önerdiğiniz gibi bir çözüm söz konusu değil.
Farkındaysanız "düzelmezse" ibaresini belirttim. Eksik veya hatalı dosyaların çözümü için All In One Runtimes'ı önerdim. İlk defa duymanız normaldir, her kullanıcının tecrübeleri farklı; benim tecrübem de bu hatanın bad sectorden de kaynaklanabileceğini söylüyor, önceki konularımda bu hata için ben de konu açmıştım.

Farkındaysanız "düzelmezse" ibaresini belirttim. Eksik veya hatalı dosyaların çözümü için All In One Runtimes'ı önerdim. İlk defa duymanız normaldir, her kullanıcının tecrübeleri farklı; benim tecrübem de bu hatanın bad sectorden de kaynaklanabileceğini söylüyor, önceki konularımda bu hata için ben de konu açmıştım.
Hocam, 0xc7b bad sector ile alakalı olmaz. DLL kaynaklı olur genelde.

Hocam, 0xc7b bad sector ile alakalı olmaz. DLL kaynaklı olur genelde.
Ben mi anlatamıyorum anlayamadım... Bad sector durumunu bilmeden yorum yapmayın. DLL dosyaları bad sector üzerinde bulunuyorsa, Redist programları bad sector üzerinde duruyorsa bu hataya sebep olabilir. Aynısını yaşadım, bad sector kaynaklı olabilirmiş diyorum hala aksini iddia ediyorsunuz. Tamam öyledir, ne diyeyim.
Çözüldü: Uygulama düzgün olarak başlatılamadı hatası

Geri
Yukarı