Her yaştan herkesin istediği o arabalar

Tartışılacak bir şey yok, EVO'lar dünya genelinde sınırlı sayıda kaldı. EVO'nun dünya çapında fan kitlesi daha fazla. Türkiye'de biraz fazla olsaydı ve fiyatları Subaru'ya yakın olsaydı kalıbımı basarım ki EVO daha yaygın olurdu.
Sınırlı sayıda kalmalarının nedenlerinden biride başta WRX'ler kadar fazla satmamalarıdır. Türkiye içine bakarsak evet, EVO'lar genelde daha çok seviliyor ama dünya çapında tartışılır.
RX-7'ler 1.3 wankel kullanıyor diye hatırlıyordum. 13B idi sanırsam. Ve 50.000TL mi? Hudra dır hocam ya yoksa aklımı kaçırırım.
Tam olarak nerden geldiklerini bilmiyorum, böyle 626 motora sahip ortalıkta geziniyor bir kaç tane. Yaklaşık 3-4 ay önce baktım ilana, o zaman 50K idi. 1-1.5 senedir satışta, ilk başta 40k'ya satmaya çalışıyordu. Ayriyetten bir arkadaşın arkadaşı 8-9 sene önce 12K civarına atmosferik wankel motorlu FC almıştı çekme belgeli. Toplayıp satmıştı herhalde.

Sınırlı sayıda kalmalarının nedenlerinden biride başta WRX'ler kadar fazla satmamalarıdır. Türkiye içine bakarsak evet, EVO'lar genelde daha çok seviliyor ama dünya çapında tartışılır.

Tam olarak nerden geldiklerini bilmiyorum, böyle 626 motora sahip ortalıkta geziniyor bir kaç tane. Yaklaşık 3-4 ay önce baktım ilana, o zaman 50K idi. 1-1.5 senedir satışta, ilk başta 40k'ya satmaya çalışıyordu.
Ya dostum, EVO 10'u gerçek bir EVO'cu EVO olarak görmüyor bile. EVO serisi 9'a kadardır, ben tutulan seriden bahsediyorum. EVO dediğin 7 ve 9 aralığındaki modellerdir. Sen güncel zamanla kıyaslıyorsun, EVO 10 zaten satmadı. Şuan Subaru WRX'e talep daha fazla. Ama 7 8 ve 9 serisi EVO'lar için konuşacak olursak, yalnızca Amerika'daki fan kitlesi dünyadaki WRX kitlesine bedel. EVO bambaşka bir makina, makinaydı daha doğrusu. :) EVO dönemi bitti.

Adamın parası ona yetmesi değil olay. Tofaşcıların yüzde 90'u psikolojik sıkıntılar yaşamakta ve kavgalarda kapıyı ayırarak dövüş yaşanması. Yoksa tofaş arabayı bende seviyorum buyurun şu efendi abimizi bir izleyelim?
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru bu zamanda Micraya bile düşer olduk :D
Bile mi? Ben bisiklet almak için harıl harıl para ayırmaya çalışıyorum, adam Micra'ya "Bile" diyor. üzüldüm...

Sınırlı sayıda kalmalarının nedenlerinden biride başta Wrx'ler kadar fazla satmamalarıdır. Türkiye içine bakarsak evet, Evo'lar genelde daha çok seviliyor ama dünya çapında tartışılır.

Tam olarak nereden geldiklerini bilmiyorum, böyle 626 motora sahip ortalıkta geziniyor birkaç tane. Yaklaşık 3-4 ay önce baktım ilana, o zaman 50K idi. 1-1.5 senedir satışta, ilk başta 40K'ya satmaya çalışıyordu. Ayriyeten bir arkadaşın arkadaşı 8-9 sene önce 12K civarına atmosferik wankel motorlu FC almıştı çekme belgeli. Toplayıp satmıştı herhalde.

Hocam 626 swaplamaya ne gerek vardı ki. O 1.3'ler bile "stok" haliyle 234HP idi sanırsam.

Bile mi? Ben bisiklet almak için harıl harıl para ayırmaya çalışıyorum, adam Micra'ya "Bile" diyor. üzüldüm...
Kanka bile mi dememi bozmasana ya. :))) Bu ülkede bir şey alabildiğimize şükür edeceğiz yakında :D
MTB Var bende de bi ara konu açta alınca fotoğraf atalım :)

Hocam 626 swaplamaya ne gerek vardı ki. O 1.3'ler bile "stok" haliyle 234HP idi sanırsam.
1.3 Wankel Motorların ömrü 100k kilometreyi geçmiyor genelde. Düzgün bakmayınca 70-80 binde Apex Seal'larından dolayı kompresyon kaybı yaşanıyor, sonrada motor yavaştan çöp oluyor. Tamiri motoru tamamen söküp parçayı değiştirmek, yanma odasına hasar verdiyse, wankel housing'leri de değiştirmek. Ayrıca benzin yanında yağ da yakıyor 1.3 motorlar.

Son düzenleme:
Kanka bile mi dememi bozmasana ya. :))) Bu ülkede bir şey alabildiğimize şükür edeceğiz yakında :D
Valla benim şu an sahip olmak için bir yerlerimi verebileceğim arabaya "Bile" demen üzdü hocam. :) Ayrıca maalesef haklısın. Bu gidişle bırak Micra'yı, bisiklet bile hayal olarak kalacak... :)

Valla benim şu an sahip olmak için bir yerlerimi verebileceğim arabaya "Bile" demen üzdü hocam. :) Ayrıca maalesef haklısın. Bu gidişle bırak Micra'yı, bisiklet bile hayal olarak kalacak... :)
hepimizin alabileceği bu
1603408897246.png

Yeni konular

Geri
Yukarı