Herkes 2. el ekran kartı mı alıyor?

Geçen seneye kadar bende de 1050 Ti vardı. Satıp 1000 TL farkla 5500 XT 8 GB aldım, bu sene de 4300 TL'ye onu satıp 5000'e 6600 XT aldım. Biraz şans, biraz piyasayı takip etmek, biraz öngörü işe yarıyor bu piyasada. Bugün elimde 1050 Ti olsaydı sistemimin eksiklerini giderirdim. Dolar artmış olsa bile HDD/SSD/RAM/anakart fiyatlarına henüz tam yansımadı ve indirim dönemi.

Elinde hiç kart olmamasından iyidir değil mi?
Her yerde avantajlısınız hocam şans sizin yanınızda hep 6600XT şuan 14 bine falan satılıyor internette.

18k laptop almıştım daha 1 ay olmadı 29k ya satılıyo en düşük. Teknoliji ürünlerin her türlüsü kar, şuan bile alsanız kar elde edersiniz.

Her yerde avantajlısınız hocam şans sizin yanınızda hep 6600XT şuan 14 bine falan satılıyor internette.

Vallahi öyle oldu. Ben zaten 2-3 sene 5500 XT 8 GB ile rahat rahat giderim diyordum ta ki o güne kadar. Sahibinden.com'u bir açtım 5500 XT 8 GB tüm ilanları 4500-5000 TL, Inventus'u açtım 5000 TL'ye Sapphire Pulse 6600 XT önümde duruyor ne var ne yok tüm paramı basıp siparişi vermiştim.

Geçen yıl yaz vakti fiyatlar uçmaya tam başlayacakken 7 bine RTX 3070 aldım ama şu saatten sonra ekran kartı değiştirmek hayal sanırım. İkinci elde 15 bin etse de satıp üzerine 10 bin koymadan daha iyi birşey alamıyorum. Her sene teknolojisi gelişen ve buna bağlı olarak her sene daha çok eskiyen bir alete bu paraları vermekte içime sinmez. Bu yüzden keşke konsolcu olabilseydim diyorum. Ortalama bir ekran kartı fiyatına komple konsol alıyorsun. Yeni bir ekran kartı alabilmek için ya dolar düşecek, ya da ekran kartı fiyatları. İkisinin de kısa vadede olabilitesi yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı