Herkes Adem'den geliyorsa Amerikan yerlileri nasıl var oldu?

, evrim topraktaki minerallerin bir şekilde canlı haline gelip antik hücrelerin oluşmasıdır. Evrim topraktan gelir.
Evrim bilgin üst düzeymiş.
Ek olarak bildiğim kadarıyla felsefe konusuna ayet yatmak yasaktı. @Orion Nebula
Konu adem, arkadaş müslüman. İlk insandan bahsediyoruz. Ayet atmam biraz doğal değil mi?
Cevapladığın mesajda yaratmak ile ilgili bir şey yok, sen ise onun hakkında ayet atıyorsun. Çelişen bir şey yok diyorum, bu sefer olayı yaratmaktan insan ile çamurun bağlantısına getiriyorsun. Yazdıktan sonra oku istersen.
Yazdığı mesajın anlam bütünlüğüne göre bende ayet attım, bunu nasıl açıklayacak diye.

Dostum bildiğim kadarıyla il zamanlarda kıtalar ayrılmamıştı, zamanla plakaların hareketiyle 7 parçaya bölündü. Kısacası eskiden dunya tek bir kara parçası idi. Farklı fikirleriniz var ise belirtin.

Dostum bildiğim kadarıyla il zamanlarda kıtalar ayrılmamıştı, zamanla plakaların hareketiyle 7 parçaya bölündü. Kısacası eskiden dunya tek bir kara parçası idi. Farklı fikirleriniz var ise belirtin.
Kıtaların birleşik olduğu zaman milyonlarca yıl önceydi , insan yaşamı 50 ile 200 bin yıl olarak tahmin ediliyor.

Haklısın. Prekambriyen zamandan tersiyer jeolojik zamana kadar kıtalar birleşikti ve adı da "Pangea" idi.

Screenshot_20220125_211236.jpg
Screenshot_20220125_211236.jpg

Geri
Yukarı