Herkes beni dışlıyor

Mİ10.hype

Decapat
Daha fazla  
Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz
Kendine guvenip baskalarinin destegi olmadan bir seyler basarmaya basladiginda kimsenin pesinden kosmana gerek kalmayacak. Bu sefer onlar senin pesinde kosacaklar.

Arkadaşlar sakın yaş küçük falan demeyin, ağaç yaşken eğilir.

Daha 7. sınıfsınız, önünüzde uzun bir yol var. Liseye gelince dışlanmazsınız. Aynı şekilde ettiğiniz yardımları çekin, siz onlara yardım ettikçe kendilerini erişilmez zannedecekler.
Annem babam sürekli böyle geçiştirdiği için dışlandım eğitim hayatım boyunca.

En iyi arkadaş, dost gibi şeyler edinme kendinizi dışlanıyor hissediyorsan.
Bir de şunu düşün; senin en iyi arkadaşının en iyi arkadaşı sen misin?
Sana tavsiyem kendini geliştirmeye bak, ve kimsenin ayağına gitme. Arkadaşlıklar kuracaksan da çok içli dışlı olmamaya, ağzından çıkacak lafı 2 kere düşünmeye çalış. Hızlı bir şekilde kişiliğini oturtmaya bak. Lisede çok işine yarayacak. Kendini nasıl geliştireceğini anlatmama gerek yoktur sanırım.

Bu yazdıklarım 7 için biraz erken aslında liseye başlayınca devreye sokabilirsin. Dediğim gibi şu an kitap okuman, İngilizceni geliştirmen en yararlısı olacaktır. Zaten sonraki sene LGS sınavın var sanırım.

Bende ortaokulda Full dışlanmıştım. Bana yardımı olduklarında hiç bekletmeyip anında yanlarına koştuğumda işleri bittiğinde s**tir git deyip dışlıyolardı. Yalnız dolaş, takma, dert etme. Yardım istediklerinde anında geri çevir şiddet uyguluyorsa gücün varsa döv, yoksa hocaya şikayet et. Tehdit ediyorsa müdür yardımcısına, daha da ediyorsa müdüre şikayet et.

Bende ortaokulda Full dışlanmıştım. Bana yardımı olduklarında hiç bekletmeyip anında yanlarına koştuğumda işleri bittiğinde s**tir git deyip dışlıyolardı. Yalnız dolaş, takma, dert etme. Yardım istediklerinde anında geri çevir şiddet uyguluyorsa gücün varsa döv, yoksa hocaya şikayet et. Tehdit ediyorsa müdür yardımcısına, daha da ediyorsa müdüre şikayet et.

Aynısını yaşıyorum yardım konusunda.

Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz.

Vallahi notlarını yükseltmen yeterli, okulda dışlanmamak için.
Denendi ve onaylandı😉

Öncelikle herkese selam. Kimseye kötü bir şey yapmayıp onlara yardım etmeye çalışıp sorunlarına çözüm ararım. Artık en yakın arkadaşım bile beni istemiyor. Benim suçum ne? Ben neden dişlaniyorum ki? Daha 7.sınıfım. Muhtemelen daha bana küçüksün diyeceksiniz.

Eğer sizi dışlıyorlarsa onlara iyilik yapmayın zamanla sizi kullanmaya başlarlar. Bu durumda yapabileceğiniz en iyi şey ya sınıf değiştirmek ya da sınıftakilerle konuşmayı denemektir.

Yok be hocam özellikle 8'de pandemi döneminde okulda az gelsekde hiç kimseyle arkadaslık edemediml lise 1 bilişim bölümündeyim gene dışlanıyorum.

Hocam lisede bildiğim genelde PC oyunlari hakkinda cok sohbet döner eğer ortam yapmak isterseniz arkadaslarinizla beraber Online oyunlar oyniyip kaynasabilirsiniz.futbol muhabbetleride cok olur

Yardım istediklerinde anında geri çevir şiddet uyguluyorsa gücün varsa döv, yoksa hocaya şikayet et. Tehdit ediyorsa müdür yardımcısına, daha da ediyorsa müdüre şikayet et.
Buna %100'ümle katılıyorum. Lisede kurallar katı, keşke ortaokulda kurallar daha hafifken daha çok kavga etseymişim diyorum. İçimde kalan çok şey olmuştu.

Yeni konular

Geri
Yukarı