Herkes ölecekse tüm bunların anlamı ne?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Söylenecek pek bir şey yok. Hiçbirşeyin anlamı yok kendimizce anlam katmaya çalışıyoruz, çoğunlukla kimsenin umurunda olmadığımız şu kısa hayatımızı iyi yaşamaya çalışıyoruz başka şansımız yok, ölüm dediğin şey çok basit ve ansız yarınımızın garantisi yok. Ansızın geleceği zamana kadar önemli olan hayatı iyi yaşamak zaten sonuç kaçınılmaz. Aman aman bir zamanımız da yok ortalama 70 yıl diyince çok gözüküyor ama o iş öyle değil gözünü açıyorsun kapatıyorsun günler tek tek geçiyor hızlıca, iyi değerlendirmek lazım.
Hocam üstte linkini attığım videoyu mutlaka izleyin, sevgiler.

İnsan kendini düşünüyor. Herkesin amacı hayatta kalmak. Bu şuan da böyleydi, milyon yıllar önce de. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Astroloji kısacası bilim, insan yaşamını devam ettirmeye çalışmaktan ibaret. Kimyanın sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü ilaç sektörü böyle ilerliyor, Biyolojinin sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü sağlık sistemi böyle ilerliyor. Dünya sizin düşündüğünüz gibi bir yer değil. İnsanlar her zaman diğer insanlardan farklı olmak ister. Bunun sonucunda örgütlenme oluşur. Örgütlenme ülkeleri, ülkeler savaşları, savaşlar da bilimi beraberinde getirir.

Ayrıca çiftçiler ekin ekmese nasıl besin ihtiyacını gidereceksin? Müteahhitler, inşaat işçileri olmasa nasıl bir evin olacak? Kimse bunları sana bedavaya yapmayacağına göre, her şeyin bir ücreti olacak. Bu da parayı doğurur. Şu anki düzenin tek sorumlusu da para olduğuna göre..

Son düzenleme:
İnsan kendini düşünüyor. Herkesin amacı hayatta kalmak. Bu şuan da böyleydi, milyon yıllar önce de. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Astroloji kısacası bilim insan yaşamını devam ettirmeye çalışmaktan ibaret. Kimyanın sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü ilaç sektörü böyle ilerliyor, Biyolojinin sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü sağlık sistemi böyle ilerliyor. Dünya sizin düşündüğünüz gibi bir yer değil. İnsanlar her zaman diğer insanlardan farklı olmak ister. Bunun sonucunda örgütlenme oluşur. Örgütlenme ülkeleri, ülkeler savaşları, savaşlar da bilimi beraberinde getirir.

Ayrıca çiftçiler ekin ekmese nasıl besin ihtiyacını gidereceksin? Müteahhitler, inşaat işçileri olmasa nasıl bir evin olacak? Kimse bunları sana bedavaya yapmayacağına göre, her şeyin bir ücreti olacak. Bu da parayı doğurur. Şu anki düzenin tek sorumlusu da para olduğuna göre..
Onları makineler yapacak önce her şeyi kurup sonra bu güzel dirlik ortamına geçeceğiz.

İnsan zekasının gelişmesindeki asıl etken üstünlük kurma isteğiydi eğer insan kendisi için mükemmel bir ortamda bulunsaydı bu gelişme minimal düzeyde olurdu bu yüzden gerçek barışın hakim olduğu ortamlar teoride çok iyi olsa da pratikte medeniyetin gelişme hızını azaltacaktır ( çoğu önemli buluş savaş esnasında ortaya çıktı ).

İnsan kendini düşünüyor. Herkesin amacı hayatta kalmak. Bu şuan da böyleydi, milyon yıllar önce de. Matematik, Fizik, Kimya, Biyoloji, Astroloji kısacası bilim, insan yaşamını devam ettirmeye çalışmaktan ibaret. Kimyanın sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü ilaç sektörü böyle ilerliyor, Biyolojinin sırlarını çözmeye çalışıyoruz çünkü sağlık sistemi böyle ilerliyor. Dünya sizin düşündüğünüz gibi bir yer değil. İnsanlar her zaman diğer insanlardan farklı olmak ister. Bunun sonucunda örgütlenme oluşur. Örgütlenme ülkeleri, ülkeler savaşları, savaşlar da bilimi beraberinde getirir.

Hocam çok haklısınız. "Herkes için eşitlik" tarzında düşünen insanların %90'ı tembeldir bana göre. Evet şu anki dünya düzeni mükemmel değil ama herkesin; gerçekten HERKESİN eşit haklara sahip olduğu dünya düzeni muhtemelen çok daha kötü olurdu.

Hatta bir söz var bununla ilgili; "Dünyadaki tüm paraya el koyun ve herkese eşit şekilde dağıtın. En geç 10 yıl içerisinde para, parayı yönetmeyi bilenlerin elinde toplanacaktır. Tüm varlıklar, yetenekli olanlara gidecektir.".

Anonim söz galiba ama çok mantıklı. Yetenekli diyor ama çalışmak, sabretmek, azimli olmak da muhteşem şeyler tabii ki. "Yetenekli ve parayı yönetmeyi bilen kesim" dediği dünyanın %1'i oluyor galiba.

Monotonluk oluşur. Her gün aynı şeyler, insan sıkılmaz mı? Ve neden klasik müzik, her insan klasik müziği sevmez.
SüngerBob'un aşağıdaki bölümü bu konuyu mükemmel şekilde açıklıyor.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Boşuna yaşıyoruz. Öleceğimizde (bana göre) yok olacağız ve bizden sonrakiler devam edecek.

“Her insanın iki ölümü vardır. Biri öldüğünde, diğeri ismi son kez söylendiğinde.” -Ernest Hemingway

Son düzenleme:
Anlamı falan yok zaten. "Taktik maktik yok bam bam bam" Yaşa hayatı, keyfini sür, tadını çıkar. Bu dünyada kendin gittikten sonra yerine birini bırakmak istiyorsanda en fazla bir adet çocuk yap.

Ölecek olmam beni amacsizligia, nihilistlige itmiyor. Elimde olan tek mülkümü, hayatımı, mumkun oldugunca iyi kullanmakta da bir sikinti goremiyorum, aksine bunu yapmayanlara bi' yan gözle bakiyorum.

Minör boyutta iyi yasamaya çalışıyorum, majör boyutta zaten dışkı bile değiliz. Oradaki anlamsızlığı umursamaya gerek yok, umursamamamız evrenin umurunda değil.

Ölecek olmam beni amacsizligia, nihilistlige itmiyor. Elimde olan tek mülkümü, hayatımı, mumkun oldugunca iyi kullanmakta da bir sikinti goremiyorum, aksine bunu yapmayanlara bi' yan gözle bakiyorum.

Minör boyutta iyi yasamaya çalışıyorum, majör boyutta zaten dışkı bile değiliz. Oradaki anlamsızlığı umursamaya gerek yok, umursamamamız evrenin umurunda değil.
Yazdıklarımı, yanıtlarımı üzgün okusaydınız nihilizm ile en ufak ilgisi olmadığını anlardınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı