Herkes Windows 11'de yaşadığı bugları yazsın

Shriena

Decapat
Katılım
11 Haziran 2019
Mesajlar
281
Çözümler
3
Hiç bug görmedim fakat ses düzeyi karıştırıcısını açmanın dolaylaştırılması, uygulamaya sağ tıklandığında bazı özelliklerin ikinci plana atılması, bir dosyayı sürüklerken Aero peek özelliği çalışmaması ve CTRL+Tab yapmak zorunda kalmamız çok büyük eksiklikler.
 

PhemiusTR

Hectopat
Katılım
26 Eylül 2018
Mesajlar
3.717
Çözümler
13
Şimdi sorun yaşamayanlar sanıyor ki kusursuz. Driver, program, bağlı cihaz vb. bir çok etken birtakım sıkıntıları gün yüzüne çıkarıyor. Siz Windows 11 kurup sadece iki video izleyip bir oyuna girince olmayınca kusursuz olmuyor. Güncelleme hata içeriyorsa bunu indiren tüm cihazlar bu hatayı barındırıyordur. Ben win 11 kurdum eski bilgisayara bir sorun yaşamadım ama çok sorunlu şuan.
 

Astronotarda

Picopat
Katılım
25 Eylül 2021
Mesajlar
182
Çözümler
3
5 günlük deneyimde yaşadığım sorunlar. Temiz kurulumla ve ses sürücüsüne kadar güncel her şey. Nihai sürüm kullanıyorum ve bilgisayarım %100 Windows 11 destekliyor.

- Boot ekranı açılış ekranından sonra Windows 11 açılmaması siyah ekranda kalması.
- Görev çubuğun sağında hoparlör simgesin olduğu kısayol penceresine açılmaması.
- Görev çubuğun sağında hoparlör simgesin olduğu kısayol penceresinde Bluetooth simgesine tıklayarak Bluetooth açmaya çalıştım tepki vermedi sistem ayarlardan açmıştım.
- Görev çubuğu yenilenmesi, yani yanıp sönüyor gibi oluyor ara sıra.
- Windows 11 animasyonlar ağır çalışması, bir şeyleri sürüklemek taşımak zorlaşması.
- Açılış süresi normal kapanış süresi uzun sürüyor gibime geldi 20 saniye gibi sürede kapanıyor bekletiyor beni.
- Edge'de yeni sekme açınca kısa süreli bir tarayıcıda donma yaşıyordum.
- Windows Defender ilk açılışta geç açılması, ünlem işareti bir süre gösterip bilinmiyor yazısı çıkması.

Çoğu problemi bilgisayarı açıp kapatarak çözdüm ara sıra açılınca yeni şeyler çıkıyor karşıma. Her gün bilgisayarı açınca bakalım bugün hangi problem çıkacak diye inceliyorum. :) Yaşadığım problemleri yeniden başlatmayla çözüldü yani sürekli tekrarlamadı. Ama insanın tam ihtiyaç zamanı tıkladığı şeyler bazen tepki verip açılmaması kötü. Bakalım siz nasıl bug yaşıyorsunuz.

Belki Windows 11 kurmak isteyenler için fikir olmuş olur konu. Herkeste aynı bug olacak değil ama bazı yaşadıklarım bugların ortakları vardı sosyal de. Belki daha fazlası ve ortaklarım sayısı fazla olabilir. :)
Bu sorun sayılmaz ama ses yerinde Spotify yok. Güncelleme ile yeni ses yeri gelince gelir diye umuyorum.
 
Yukarı