Herkesin bir anda Windows 11 Insider Dev Channel sürümüne geçmek istemesi

yusuf6554

Megapat
Makaleler
65
Yer
Sakarya
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
AMD Ryzen 5 3600
MSI B450 Tomahawk MAX
ADATA XPG Spectrix D60G 2x 8 GB DDR4 3000MHz CL16
MSI GTX 1660 Super Gaming X
Cooler Master ML240L V2
Kingston A2000 1 TB SSD
SanDisk Ultra 3D 500 GB SSD
Kingston UV400 240 GB SSD
Samsung 850 EVO 120 GB SSD (Harici)
Corsair 275R Airflow White
Cooler Master MWE 700W 80+
Windows 11 Pro 23H2 64 Bit (x64)
Windows 11 Enterprise (Windows To Go) 23H2 64 Bit (x64)
Monitör 1: AOC 24G2SPU
Monitör 2: AOC C24G1
Merhaba arkadaşlar. Gerçekten anlam veremediğim bir konu bu. Normalde Insider programına katılmayı bile aklından geçirmeyen birçok insan Windows 11'in ilk Dev Channel yapısı yayınlandıktan sonra Insider Dev Channel üyesi olmaya başladı.

Şunu unutmayın ki Dev Channel yapıları günlük kullanım için uygun değildir. Sadece yeni özelliklerin test edilmesi ve bu özellikler ile ilgili Microsoft'a geri bildirim sağlanması için var olan yapılardır. Bu yapılarda normal yapılardan çok daha fazla hata olabilir. Ayrıca daha fazla güvenlik açığı barındırabilir ve kararsız çalışabilir. O yüzden bu yapıların ana bilgisayarlara kurulması önerilmez.

Fakat nedense bu aralar çok fazla insanın Dev Channel'a geçmeye başladığını gördüm. Neden daha önceden Insider'ın yüzüne bile bakmayan insanlar şimdi haldır haldır Dev Channel'a katılmaya başladı?

Merhaba arkadaşlar. Gerçekten anlam veremediğim bir konu bu. Normalde Insider programına katılmayı bile aklından geçirmeyen birçok insan Windows 11'in ilk dev Channel yapısı yayınlandıktan sonra Insider dev Channel üyesi olmaya başladı.

Şunu unutmayın ki dev Channel yapıları günlük kullanım için uygun değildir. Sadece yeni özelliklerin test edilmesi ve bu özellikler ile ilgili Microsoft'a geri bildirim sağlanması için var olan yapılardır. Bu yapılarda normal yapılardan çok daha fazla hata olabilir. Ayrıca daha fazla güvenlik açığı barındırabilir ve kararsız çalışabilir. O yüzden bu yapıların ana bilgisayarlara kurulması önerilmez.

Fakat nedense bu aralar çok fazla insanın dev Channel'a geçmeye başladığını gördüm. Neden daha önceden Insider'ın yüzüne bile bakmayan insanlar şimdi haldır haldır dev Channel'a katılmaya başladı?

Önceden deneyimlemek isteyen, yenilik arayan insanlar olabiliyor. Ben taa Windows 8 PreRelease döneminden beri Insider'cıyım :)
1625509657377.png

Merhaba arkadaşlar. Gerçekten anlam veremediğim bir konu bu. Normalde Insider programına katılmayı bile aklından geçirmeyen birçok insan Windows 11'in ilk Dev Channel yapısı yayınlandıktan sonra Insider Dev Channel üyesi olmaya başladı.

Şunu unutmayın ki Dev Channel yapıları günlük kullanım için uygun değildir. Sadece yeni özelliklerin test edilmesi ve bu özellikler ile ilgili Microsoft'a geri bildirim sağlanması için var olan yapılardır. Bu yapılarda normal yapılardan çok daha fazla hata olabilir. Ayrıca daha fazla güvenlik açığı barındırabilir ve kararsız çalışabilir. O yüzden bu yapıların ana bilgisayarlara kurulması önerilmez.

Fakat nedense bu aralar çok fazla insanın Dev Channel'a geçmeye başladığını gördüm. Neden daha önceden Insider'ın yüzüne bile bakmayan insanlar şimdi haldır haldır Dev Channel'a katılmaya başladı?
Kesinlikle, biraz "hype"landı insanlar.

Çünkü insanlar artık Windows 10'dan sıkıldı ve yeni bir şeyler arayışındalar.
Tamam da Dev Channel yerine en azından Beta Channel'ı tercih etseler daha iyi olmaz mı? Ben mesela Beta Channel üyesiyim.

Merak diye bir şey duydunuz mu? Merak deveyi hendekten atlatırmış. Windows 11, güzel gözüken, yeni bir işletim sistemi. Herkes ilk deneyen olmak, veya kendisi kullanıp deneyimlemek için geliştirici kanalına geçiyor. Daha öncesinde, kullandığımız sistem W10'du. Dev Channel yada Beta Channel yada Preview Channel, fark etmeksizin kullandığımız sistem Windows 10'du. Büyük güncellemeler haricinde önemli bir şey değişmiyordu ve büyük güncellemeler ise son kullanıcıya sunulduğunda bile sorun yaşatabiliyordu. Bu sebeple çoğunlukla insanlar W10 güncellemiyorlardı bile. E şimdi W11 var elimizde, deneyip görüyoruz.
Ben mesela Beta Channel üyesiyim.
Beta Channel'da W11 yok.

Olmadığını biliyorum fakat bu ay gelecek. Microsoft resmi açıklama yaptı.
Hocam, neredeyse iki yada üç haftadır W11 kullanıyorum. Bir süre sızdırılmış sürümü kullandım, çıkar çıkmaz geliştirici kanalından orijinal sürümü yükledim. Neden bir ay kadar bekleyeyim ki Windows 11'in ne sunduğunu görmek için?

Geri
Yukarı