Heroes Generals oynarkan i7 11800h CPU %100 oluyor

Olur, CPU 100% kullanmamalı. Büyük ihtimal darboğaz yaşıyorsunuz. Sıcaklık değerleri, GPU kullanımı ve oyun ayarları nasıl?

Artı -1 Eksi
Hayır olmaz. İşlemciniz kendini sonuna kadar zorluyor demek %100 olması. Tabii ki işlemciler %100 kullanımda çalışmak için tasarlandı.

Islemciler yuzde 100 kullanimda anca render alirken, yayin yaparken falan calisir. Oyun esnasinda calismasi iyi degil.

Oyunda optimizasyon sorunu veya FPS sinirlamasi yapmiyorsaniz oyun sistemi dibine kadar zorluyor olabilir. 11800H'nin 3070'e darbogaz yapmasi mumkun degil.

Arkadaşlar bende darboğaz yaşıyorum, çoğu oyunda CPU kullanımı %100 ama GPU %30. Laptop kullandığım halde. Ekran kartının düşük kullanılmasının sebebini biliyorum ama işlemcinin neden %100 kullanıldığına anlam veremiyorum, eskiden böyle değildi. Grafikleri düşürsem de yükseltsemde bir şey fark etmiyor. Ekran kartım 1650ti işlemcim 10300H. Sıcaklıklarım 60-65 derece.

Arkadaşlar bende darboğaz yaşıyorum, çoğu oyunda CPU kullanımı %100 ama GPU %30. Laptop kullandığım halde. Ekran kartının düşük kullanılmasının sebebini biliyorum ama işlemcinin neden %100 kullanıldığına anlam veremiyorum, eskiden böyle değildi. Grafikleri düşürsem de yükseltsemde bir şey fark etmiyor. Ekran kartım 1650ti işlemcim 10300H. Sıcaklıklarım 60-65 derece.
%99.9 sıcaklık, diğer ihtimal oynadığın oyunun optimizasyonu.

Evet, sorun. Sürekli %100'de mi çalışıyor yoksa arada bir mi pik atıyor?
Donanımsal olarak darboğaz söz konusu değil. %100 kullanım ancak yazılımsal bir sorun ile olur, bu sistemde.

Yeni konular

Geri
Yukarı