Heroes of Storm Developer Match

Evet oyun için ilk gameplay yayınlandı. Tam olarak bilmiyorum ama sanırım BlizzCon da bir maç yapıldı. Şunu söylemeliyim ki oyun çok iddialı geliyor. Çok farklı olmasa da farklı bir MOBA oyunu yapmışlar.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Lol den farkı yok. Dota hala yerini koruyacak. Lol ile Hos kapışacak gibi. Yada şöyle bir şey var. Lol ün özelliklerini almışlar. Dota nın karakterlerini. (Zaten Blizzardın karakterleri)Yani tam ortada bir şey olmuş. Her iki oyunu oynayan oyuncular yabancılık çekmeyecek. Duruma bakalım çok mu tutacak? Yoksa batacak mı?

Çok tutacak hiç şüphem yok... Onu geçtim lol'un aynısı diye bir şey olamaz. Zaten lol aldı aynı haritayı, onu geçtim heroları bile aynı yaptı isimlerini değiştirdi bazı yetenekleri de aynı yaptı ismine lol yaptı çıktı. Bu stratejile çıkan ilk oyun Dota 1 ve Blizzard'ın.

Blizzard'ın yaptığı tüm oyunlar kullanıcıların çok ilgisini çekmiş ve dünyaya ismini duyurmuş bir isim. Çıkarttığı oyunlarla sabahlara kadar kuyruk oluşturacak kadar meraklıların olduğu bir kitleye sesleniyor. Lol dan geçirme dediğimiz oyunun yapımcıları dotanın yaratıcıları ve kendi oyunlarını geliştiriyorlar.

Blizzard'ı çok yakından takip ederim warcraft , wow, diablo, starcraft... Dota'daki karakterler warcraft 3 teki karakterlerdi. Warcraft 3 te gördüğünüz otundan ağaçların içindeki ışığa kadar hepsi dota adlı oyunda hero olarak karşımıza çıktı ve Heroes of Storm oyununda sadece warcraft 3 teki değil diğer oyunlarındanda karakterler gelicek özellikle diablo'dan.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Mesela ilk dalan kişi Lich King. Wow da bir boss tur kendisi. Warcraft 3 te kendisini Arthas olarak tanıdık babasını öldürdü death knight olarak savaştı. Ve en sonunda terror blade yi yenerek kaska ulaştı. Kaskı taktığı halde Lich King.

Onu yanı sıra diablo 3 ten tyreal diğer ismiyle adalet meleğini görüyoruz. Ve hatta diablonun kendisini bile.

Oyun çok yaratıcı olarak düşünülmüş. Ve tamamen adamlar kendi fikirlerini , herolarını , yeteneklerini yaparak yaratmışlar oyunu. Oyunun lol la alakası yok ama en başından beri lol un dota serisiyle alakadar olduğu kuşkusuz. Eminim lol bunları da geçirecektir. Blizzard'ın yaptığı eserleri lol ile lütfen kıyaslamayın...

Tutar mı , tutmaz mı kesin bir şey söylenemez. Ama son yaptığım takiplerde Dota 1 de ve Dota 2 den Heroes of Storm akımı başlayacak. Temeli sağlam bir yapımcı var oyunun arkasında bence rekor kırar ki dota 2 turnuva için sattığı oyun içinde turnuva izlemeye yarıyan kartlarının biriktirildiği bir kitapta tanesi 9.99 dolarla satış rekoru kırmıştı kendi alanında . Dota 2 deki ve 1 deki kullanıcı sayısı küçümsememek lazım.

Blizzard'a güvenim sonsuz...

Ve şunu da unutmayalım oyun daha beta sürecinde ve ismini erkenden gümbür gümbür duyurmaya başladı.

Abi ben de Dotacıyım kolay kolay Lol ü savunmam. Cidden eğer oynadı isen Lol ü ona çok benziyor. İçimden bir ses Dota 2 yerinde kalacak ama Lol batacak diyor. Bu çok farklı. Fazladan özellikler var. Lol den gelenler çok olacak. Ne bileyim bu izledikten sonra Dota 2 çok yavan geldi. Tek tutturamadığı şey realistik özelliği. Dota 2 elini çabuk tutsa iyi olacak. Arkadaşlarımı Dota 2 ye geçirememiştim ama bunu izletince,Host a geçmek istediler. Emin olun bu patlama yaratacak. Gönlüm hala dota da ama nedense Host çıksın istemiyorum. Ayrıca Diablo 3 te patlama yaşatacak demişlerdi ama Torchlight 2 onu geçti. Hadi bakalım merakla bekliyorum ayrıca çıkış tarihi ne zaman bilen var mı? Bu arada kopyasını geçiren Hon du. Blizzard ı öne götüren İcefrog du ve oda Dota 2 yi yapıyor. Emin olun Blizzard ne yaparsa yapsın İcefrog daha iyisini yapar. Sadece biri onlara uyanın artık demesi lazım.İçimden bir ses Host dünyayı sarsacak diyor.Çoğu Dota 2 e-sport takımı Lol e-sport takımı Host a geçecek. Lanet olsun!!!!!!

Dota 2 yi bilmem ama ben Dota 1 ile ilgileniyorum ve dota 1 dekiler dota 2 den daha iyi oynadığı kesin en azından dota 2 ile başlamış birisinin dota 1 de item dizemiyeceğini biliyorum. :) Onun yanı sıra Dota 1 de Blizzard'ın eseri ve bu tür oyunun öncüsü ve yeni ismiyle tüm oyunlarındaki karakterleri hero olarak görebileceğimiz biçimde karşımıza geliyor. Lol a çok benzemesinin 1 sebebi olabilir (ki ben benzediğine inanmıyorum anlatırım yazımın devamında) o da dota dan geçirmesi başka bir şey olamaz. Lol bir kere oynadım arkadaşımn hesabıyla ramegape yapıp bıraktım çok kolay arkadaşımda aynı fikirde hatta bıraktı ben zaten 1 el atmıştım birdaha oynamam dedim. Tabi renkler ve zevkler tartışılmaz o konuda bir şey demiyorum. Loldaki heroların aynıları dota da var lol isimleriyle bilmiyorum ama pudgenin aynısı bi tek metal kıyafetli bir hero var. Yurneronun ultisine sahip hero var . Bildiğin birebir axenin kendisi var... Onun için lol u hiç sevmedim. Kullanıcı yaş aralığınada bakarsak dota lol un çok üstünde şahsen lol oynıyanların lolda kalmasını isterim. Veya da wow gibi parali bile olsa razıyım. Kaliteli bir oyun için gerekli olduğunu düşünüyorum.

Eskiden gördüğüm bir video, çok gülmüştüm. Koydukları müzik tam oturmuş... :D Şahsen hiç ben internette dota oynıyan birini görmedim. 1 kişi tanıyorum internet kafede çalışıyor o da 29 yaşında eskiden silkroad oynuyordu her neyse konuyu dağıtmayın... :)

Tabi bu işin espirisi.

Bilizzard sağlam çok sağlam bir isim ve çok kaliteli oyunlar yapıyor. Bu arada parantez içinde belirtmiştim her ne kadar lol çok alıntı yapmışsa da bu yeni çıkan Heroes of the storm un lol a hiç benzemediğini düşünmüyorum çünki öyle. Bi lol a bakın çizgi film mi izliyorum oyun mu oynuyorum diyorsunuz. Bu oyun alakasız sadece Dota da alışık olmadığımız haritadaki çimenler daha aydınlık map daha bi değişik olmuş.

Ve şunuda unutmayın Blizzard tüm herolarını kendi oyunlarından aldı. Bu yeni oyunun içinde Diablo III , Starcraft , Warcraft III gibi oyunlarından karakterlerin karşımıza hero olarak geldiğini görüyoruz. Zaten Blizzard gibi bir isme yakışanı yaptılar her zaman...

Zaten Blizzard alışılmışın dışında bir Moba yapıyor. O merkez deki dev kartal çift kuleli surlar. Şimdi ikisini normal bir insana göstersek Host daha gösterişli olacak. Görüntü kalitesi dersen Dota 2 kadar iyi. Şimdi Dota burada yavan kalacak. Dota 2 ye gelecek modları gördüm. Mod oldukları için pek bir şeye yaramaz. Dota 2 nin şuan bence yeni bir map çıkarması lazım. Çıkarmazsa maalesef moba tahtına tekrar oturamayacak. Host kore de devrim yaparsa bütün ülkeler otomatikman Host oynayacak. Yani Dota 2 nin son şansı. Yapacağı tek şey çok özellikli bir map. Ayrıca Diretide çok güzel bir mod. Onun gibi bir şey olsa süper olacak. Biraz da reklam yapsa eski oyuncuları tekrar kapacak.

Dota bilizzardın bir parçası olduğundan dota 2 de insanlara yakın gelen bir oyundu tek kazancı buydu. Blizzardın günümüz imkanlarıyla bu çıkaracağı oyun karşısında hiç şansı yok. Heroes of Storm varken kimse Dota oynamaz bence dota devri bitti...

Dota bilizzardın bir parçası olduğundan dota 2 de insanlara yakın gelen bir oyundu tek kazancı buydu. Blizzardın günümüz imkanlarıyla bu çıkaracağı oyun karşısında hiç şansı yok. Heroes of Storm varken kimse Dota oynamaz bence dota devri bitti...
Aynen ama Lole daha yakın yapmışlar. Dota ya benzer yanı çok yok. Efsaneler ölmez diyelim. Dota Moba nın babasıdır diyelim.

Aynen ama Lole daha yakın yapmışlar. Dota ya benzer yanı çok yok. Efsaneler ölmez diyelim. Dota Moba nın babasıdır diyelim.

:D Ya hala demek istediğimi anlamadın sanırsam. :) Zaten Lol dotadan geçirdiği için blizzard da dota oyununu geliştirip yeni bir oyunla karşımıza çıktığı için yeni çıkan oyunu lol a benzetiyosun halbuki lol ne varsa yoksa dotadan geçirme bir oyun. Ayrıca harita daha geniş, haritada daha değişik özellikler var ve blizzardın yaptığı herolar tamamen kendilerine ait.

Mesela Dota tarzı smith diye oyun var ama aynı tarz demeye şahit ararsın adamlar çok güzel kendi stratejileriyle farklı bir oyun tasarlamış heroları yunan mitolojisinden tanrıların yer aldığı oyun. Lol gibi alıntı değil yani.

Kısacası lol a benziyor dediğin oyun dotadan alıntı ve bu yeni oyunsa dotanın gelişmişi yani kim kime benziyor anlamışsındır artık... :)

Blizzard oyunlarını tek geçerim. Bu arada Blizzard oyunla kalmadı Warcraft 500 sayfadan çok daha fazla bir hikayeyi barındıran seriyi film haline getirecek. Tahminen en az 3 film olur. Ama ilk film 2015 yılında karşımıza çıkacak. Filmin oyuncuları seçilmeye başlandı. İlk oyuncuların kim olduğunu öğrenmek için internetten araştırabilirsiniz.

uh2cw.png
[/URL][/IMG]

Adamların Yaptıkları oyun ekinin tanıtımı bile filmlerden güzel :)

Blizzard bağımlılıktır. Adamlar çok kaliteli eserler veriyor. Telefonumun kapağına ve internet üyeliklerine kadar Lich King resmi kullanıyorum. :D Gerek çizimler bi o kadarda konu...

Heroes of Stormda da Lich King var en çok ta şaşırdıklarımdan birisi buydu. Warcraft III te arthas babasını öldürüp death knight sonra terror blade i yani bu resim kapağındaki kişiyi öldürüp buz dağında Lich King oluyordu.

Death knight haliyle Terror Blade i yendikten sonraki video Warcraft III Frozen ek paketinin sonunda çıkıyordu bu video. Oyunu 10 kere bitirmişimdir. Bir zamanlarda Wow pvp oynuyordum teleport olarak.

Terror bladeyide küçümsememek lazım her ne kadar Lich King daha güçlü olsada...

Mesela bu videoda denizden çıkanlar dota da karşımıza slardar olarak çıktı. :)

İşin aslı çok karışık ne savaşlar ne olaylar oluyor seride.

Ya mesela adamlar online oyunda bile buna benzer oyunun içinde video geçiyor hikayeye bağlı olarak bir online oyunda. Lich King i kestikten sonra ruhlar çıkıyor babası geliyor ediyor çok üzülmüştüm... :) İşin şakası çok iyi yapıyorlar adamlar işlerini...

Her neyse konu dışına çıktı gibi görünse de blizzard çatısı altında olan şeyler hepsi yazmışken onlarada değinmek istedim. Bu kadar uzun yazdım yazım yanlışından ceza yemezsem iyidir. :)

Yok ben anladım senin ne demek istediğini çok iyi anladım. Warcraft 3 oynadım. Nedense tek tük hatırlıyorum. Yapacak bir şey yok Dotayı bırakıp Host a geçeceğiz. Lol den daha fazla patlama yaratacak. Host gelene kadar dota 2 oynayacağız. Hiç bir firma neden icefrog gibi gerçekçi yapamıyor. Görüntü kalitesini demiyorum. Oynanış gibi diyorum. Dota 2 çok farklı. Diğerleri böyle daha çok arcade gibi yapmışlar. Host ona biraz benziyor. Ayrıca Host ta 3 tane farklı map var. Dota kış map i sonbahar map i falan. Bunlar en fazla lole karşı kullanırsın. Host a kullanamazsın. Dota nın bir an önce çok özellikli map çıkarması gerek. He birde şu counter olayı nasıl olacak. Dota da nasıl oynadığına bağlı. Lol de ki gibi karakter counterı olmaması lazım.
Bu arada yazarken yemeyelim cezayı. Yoksa host ile ilgili sorularımı yazamam içimde kalır.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı