Heroların uyumu

FatFlock

Hectopat
En iyi cevaplar
0
Bu konuda iki veya daha fazla heronun aynı oyunda bulunmasından dogacak güzel uyumu yada berbat olayları yazabilirsiniz bu sayede herkes bir nebze heroları secerken düsünerek secer . İlk olarak ben baslayayım aklıma geldikce bu konu altında yazacagım sürekli cünkü baya uzun... :)

* Mesala oyunda cassiopeeia varsa varsa ve kendi takımınızda ise ilk olarak düsünmeniz gereken şey zehir etkisi olan bir hero almanız veya summoner spellerden Ignite almanızdır. ( Türkçe isimlerini hâla ezberleyemedim kusura bakmayın ignite = tutustur olması gerekiyor sanırım ). Bunun nedeni Cassiopeia'nın 3. skili zehir etkisi altında kalınan bir rakibe atılınca cooldownının neredeyse hic yok gibi olmasıdır. 0.5 sn sanırım. Sürekli 3. skile atabiliyorsunuz .Ve bu sadece cass. ın skill combolarında gecerli degil takımda singed , teemo , twitch ... gibi zehir etkisine sahip herolar varsa cass. bu heroların zehir attıgı rakibe de 3. skili sürekli atabilir.

* İkinci olarak Caitlyn ve Janna dan bahsetmek istiyorum . Elbette bu yazdıgım ikililerden daha iyi baska ikililer olacaktır yazmak isteyen yazsın ama ben genellikle herkesce bilinmeyen bilgileri yazma taraftarıyım. Jannanın bariyer skili sadece sizi gelecek damagelerden korumuyor aynı zamanda attıgı kisiye belli bir attack damage veriyor. Caitlyn ile Jannayı aynı lane de her görüsümde korkmusumdur :) Caitlyn'in aşırı yüksek damage koyabilen bir ultiisi var bunu herkes biliyordur .
Buda Janna'ın bariyeriyle desteklendiginde koyacağı damageyi düsünmek bile istemiyorum acıkcası . Bunun yanı sıra normal skiller slow+ trap etkisi cok büyük..gibi

*Jayce ( solo top ) , Lux ( ap-sup karısık bot lane) , Ezreal ( Blue buildle adc bot lane ) , Karthus ( mid ) , jarvan ( jungler ) bu takım birkac herosu degistirilebilir isteğe göre oyunu combat üzerinden bitirmeye yöneliktir. Genelde combatları hepimiz biliyoruz tabiri caizse herkes birbirine giriyor :)Ancak aklını kullanıp sadece bu takımla uzaktan uzaktan işi bitirmek isteyen arkadaslarım olacaktır . Jayce hariç diger 4 ünün ultisi ve jayce 'nin 3 ve 1 . skil combosuyla karsı takıma daha onlar yanınıza yaklasamadan koyabileceginiz damageyi düsünün. Secim sizin :)

Şimdilik konunun temelini atmak icin yazdıgım bu 3 örnek yeter sanırım devamını aklıma geldikce yazacagım genellikle pek bilinmeyen olaylarıda yazmaya calısacagım . Sizlerde ekleyin bildiklerinizi.

En iyi cevaplar
0
Yer
İstanbul
Counter pick kavramı işte bu. Dota 2 ve bu oyunun kilit noktası, fark yaratan ince ayrıntı.

Yukarı