HES kodum bloke olmuş

EkmekArasiHDD

Megapat
Makaleler
3
Yer
Ordu/Perşembe
Merhabalar. HES kodumu E-Devlet üzerinden kontrol ettiğimde blokeli olarak görünüyor. Blokeyi nasıl kaldırabilirim?
1642807534069.png

Hocam sınava girecek herkeste blokeli o. Önlem amaçlı yani. Ancak bu durum kodu seyahat vb. firmalarda kullanmanızı engelliyor. HES kodu aldığınız bölümden bunun haricinde HES kodu alabilirsiniz.

Üniversitedeyim. Bütünlemelere kalacağım. Blokeli olması durumu otobüs bileti almama engel midir hocam? Otobüs bileti almam gerekiyor da.
Bir de bloke durumu benim bütünlemelere kalmamla mı alakalı?
Geçen sene sınava girdiyseniz veyahut başvuru yaptığınız bir sınav var ise olabilir. Bilet alırken HES kodu istenirse ilgili linkten veyahut attığım linke güvenmezseniz E-Devlet üzerinden HES Kodu Üretme ve Listeleme başlığı altından işlem yapabilirsiniz.

Bende de blokeli mesela. Ancak geçen sene üniversite sınavına girmiştim.
Ekran görüntüsü 2022-01-22 025135.png

Geçen sene sınava girdiyseniz veyahut başvuru yaptığınız bir sınav var ise olabilir. Bilet alırken HES kodu istenirse ilgili linkten veyahut attığım linke güvenmezseniz E-Devlet üzerinden HES Kodu Üretme ve Listeleme başlığı altından işlem yapabilirsiniz.

Bende de blokeli mesela. Ancak geçen sene üniversite sınavına girmiştim.
Eki Görüntüle 1277747
Hocam benim herhangi bir YKS sınavına falan başvurum yok. E-Devlet üzerinden tamamen tesadüfen gördüm. Otobüs bileti almama engel değildir umarım.
Geçen sene de herhangi bir YKS sınavına da girmedim hiç.

Tamamdır hocam. Yardım için teşekkür ederim.
Değil hocam. Yeni kod üretirsiniz olur biter.
Denedim hocam. Obilet üzerinden alıyordum bileti. HES kodumu girdim harcama için şifre geldi. Demek ki blokeli de olsa sıkıntı çıkmıyormuş. Ama iptal ettim işlemi. Sınavlarımın sonucu belli olmadan hareket edemiyorum ne yazık ki.

Son düzenleme:
Tamamdır hocam. Yardım için teşekkür ederim.

Denedim hocam. Obilet üzerinden alıyordum bileti. HES kodumu girdim harcama için şifre geldi. Demek ki blokeli de olsa sıkıntı çıkmıyormuş. Ama iptal ettim işlemi. Sınavlarımın sonucu belli olmadan hareket edemiyorum ne yazık ki.
Umarım sınavlarınız gönlünüzce geçer. İyi forumlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı