Hesabıma gelen paranın çalıntı/ yasa dışı olarak kazanılmış olması durumunda başıma iş açılır mı?

mertutux

Hectopat
Makaleler
2
Herkese merhabalar, yüksek değerli bir oyun itemi düşürdüm bir oyunda ve internet üzerinden satmaya karar verdim. Fakat kafamı kurcalayan bir soru var: Diyelim ben bu oyun itemini adama attım ve adam da parayı gönderdi, adamın gönderdiği para çalıntıysa veya yasadışı bir yolla kazanıldıysa benim başıma bir iş gelme ihtimali var mı? Büyük ihtimalle böyle biri denk gelmeyecektir ama yine de bu konu yüzünden teredütte kaldım satıp satmamakta. Yardımcı olursanız sevinirim.

Herkese merhabalar, yüksek değerli bir oyun itemi düşürdüm bir oyunda ve internet üzerinden satmaya karar verdim. Fakat kafamı kurcalayan bir soru var: Diyelim ben bu oyun itemini adama attım ve adam da parayı gönderdi, adamın gönderdiği para çalıntıysa veya yasadışı bir yolla kazanıldıysa benim başıma bir iş gelme ihtimali var mı? Büyük ihtimalle böyle biri denk gelmeyecektir ama yine de bu konu yüzünden teredütte kaldım satıp satmamakta. Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu konunun uzmanı değilim ama eğer ki normalden çok ucuza veya çok pahalıya satmazsanız bir problem olacağını sanmıyorum . Çok pahalıya veya ucuza satmanız kara para aklanıyor görüntüsü verebilir .

Eğer oyundan düşürdüğünüz eşyayı bir site üzerinden satarsanız bir problem olmaz ( aracılık yapan siteler var. Siz eşyayı ilan olarak siteye koyuyorsunuz ve satılınca eşyayı teslim edip site bakiyesi olarak hesabınıza aktarılıyor ve bu parayı banka hesabınıza aktarıyorsunuz. ). Çünkü sitelere bakiye yüklerken tckn, hesap numarası, kredi kartı bilgileri gibi doğrulamalar geçiyor ve siz bu tarz şeylerle uğraşmıyorsunuz. Oldu ki sizin dediğiniz gibi bir durum oluştu bu da sitenin kendi avukatları ile halledeceği bir durum sizi ilgilendiren bir konu bulunmuyor. Lakin sizi ilgilendiren bir şey şu olabilir oda sattığınız eşyanın değeri çok yüksek ise vergilendirilme tarzında bir konu olabilir fakat böyle bir durum için de gerekli bilgim maalesef yok ( Geçmişte oynadığım bir online oyunda içinde bulunduğum gruptan birisinin başına gelmişti ).

Herkese merhaba, yüksek değerli bir oyun itemi düşürdüm bir oyunda ve internet üzerinden satmaya karar verdim. Fakat kafamı kurcalayan bir soru var: Diyelim ben bu oyun itemini adama attım ve adam da parayı gönderdi, adamın gönderdiği para çalıntıysa veya yasa dışı bir yolla kazanıldıysa benim başıma bir iş gelme ihtimali var mı? Büyük ihtimalle böyle biri denk gelmeyecektir ama yine de bu konu yüzünden teredütte kaldım satıp satmamakta. Yardımcı olursanız sevinirim.

Site kullanın.

Geri
Yukarı