Çözüldü Hesabınız devre dışı bırakılmış. Lütfen sistem yöneticisine başvurun

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

samo1903

Hectopat
Arkadaşlar Windows 7 kurdugundan beri karşılama ekran geliyordu, bende bunu kladırmak için biraz ugraştım. Araştırmama rageditten bir kod verdiler. Yazdım bende CMD satırına kod şu':

Kod:
Samo /active:yes

Bunu yazdıktan sonra bir daha ana sisteme giremedim. Şu hatayı veriyor tıklayınca "hesabınız devre dışı bırakılmış. Lütfen sistem yöneticisine başvurun."

Hata budur. Şu an sisteme administrator ile giriyorum güvenli mod yardımıyla.

Çözüm
Sorunu nasıl çözdüğünü açıklarsan sevinirim. Çünkü senden sonra aynı hatayı yaşayan birisi benim önerdiğim yöntemle olmadıysa bosuna uğraşmış ve cevap alamamış olacak. :)

Senin dedigin yöntem sadece başka kullanıcıya geciyosun. Ana PC'ye giremiyosun. Sorunu şöyle çözdüm: Güvenli modda administator'e girdim. Oradan bilgisayarıma sag tık - yönet - yerel kullanıcılar ve gruplar - kullanıcılar.

Sağ tarafta kullanıcılar bulunmakta. Buradan hangisi devre dışı ise ona sag tıklayıp özellikler deyip hesap devre dışı tikini kaldırdıgında sorun çözülecektir.
Güvenli modda giriyorsun administratore çünkü yetkin gerekiyor yetkinde olduğu için yeni hesap açabilirsin. Bana hesap nasıl açılıcak bilmiyorum diye soruyorsan
Başlat / denetim masası / kullanıcı hesapları / başka bir hesap yönetin / yeni hesap oluştur. Başka bir hesap yönetin yoksa direk yeni hesap oluştur de.

Sorunu nasıl çözdüğünü açıklarsan sevinirim. Çünkü senden sonra aynı hatayı yaşayan birisi benim önerdiğim yöntemle olmadıysa bosuna uğraşmış ve cevap alamamış olacak. :)

Senin dedigin yöntem sadece başka kullanıcıya geciyosun. Ana PC'ye giremiyosun. Sorunu şöyle çözdüm: Güvenli modda administator'e girdim. Oradan bilgisayarıma sag tık - yönet - yerel kullanıcılar ve gruplar - kullanıcılar.

Sağ tarafta kullanıcılar bulunmakta. Buradan hangisi devre dışı ise ona sag tıklayıp özellikler deyip hesap devre dışı tikini kaldırdıgında sorun çözülecektir.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı