Hesap dolandırılıcılığı

Melihhelp

Centipat
Oyunun haklarında oyun hesabı satmak almak yasak olduğu belirtiliyor. Eğer hesap satınca hesap sahibi geri alırsa mahkemede dava açma hakkı, açılırsa kazanma şansı var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Oyunun haklarında oyun hesabı satmak almak yasak olduğu belirtiliyor. Eğer hesap satınca hesap sahibi geri alırsa mahkemede dava açma hakkı, açılırsa kazanma şansı var mıdır?

Evet kanıtlarınız varsa direk kazanma şansınız bayağı yüksektir mesela Game satış vb aldın onlara bildiiriyorsun onlarda sorğuluyorlar işleri onlarhallediyor çözülmezise kendi avukatları ile hesap satan kişiye dava açılıyor çocuk olsun vb fark etmez.

Sanmıyorum. Öncelikle elinizde sahibinin geri aldığına dair bir kanıt olması şart, kullanıcı sözleşmesine alım/satım yasak olduğu kuralını koyan firmanın size kanıt sunacağını düşünmüyorum. Çünkü hesabı aldıktan sonra birisine satmış, transfer etmiş olma ihtimalin de var. Yani ortada bir belirsizlik olacak. Yeterli kanıtın varsa evet kazanma şansın yüksek, yoksa kovuşturma verilip geçer.

Yanı durumu ben yaşadım. Hesap aldım ve hesabı satan kişi bilgiler ile hesabı geri aldı. Bende elimde bulunan kanıtlarla bilişim suçlara gittim ve şikayette bulundum. Olay savcılığa kadar gitti ve çocukla uzlaşma yaparak paramı geri aldım. Biraz uğraşman gerekiyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı