Hesap güvenliğini sürekli kontrol etme takıntısı nasıl yenilir?

Sürekli Instagram Google gibi hesapların güvenlik kısımlarında başka cihaz girmiş olabilir mi diye bakıyorum. Takıntı oldu bugün yarım saate yakın telefondaki çoğu uygulaya tekrar tekrar baktım. Kendimi durduramayıp nasıl bu takıntıyı yenebilirim çalınır bir şey olur diye korkuyorum diye her dakika bakıyorum. Telefonuma APK bir şey indirmedim korsan film izlemedim ama yine de durduramıyorum.
İçerisinde bu kadar dikkat etmenize sebep olacak önemde olan şeyler ne ise, bir hard diske, flash belleğe depolayın. Orada daha güvende olacağına emin olduğun için bu takıntını da yenmiş olursun.

Aslında insan takıntı yapmaz, ben mesela normalde yapmam peki takıntı ne zaman başlar "zarar görmeye başladığınız ve/veya bunu fark ettiğinizde" yani takıntı denilen şey hastalıksa bu hastalığa neden olan "başka insanlardır" ben yine yapmam bu yüzden 10 yıldır kullandığım gmail hesabını kaybettim. :) depresyonda öyledir, dr gittiğinizde sizin depresyon olduğunuzu söylerler "sizin" yani suçlusu ve sorumlusu sizsinizdir. başka insanların sizi depresyona soktuğunu asla kimse söylemez. tabi bunun bir nedeni var soran olursa belki söylerim ;)

Sürekli Instagram Google gibi hesapların güvenlik kısımlarında başka cihaz girmiş olabilir mi diye bakıyorum. Takıntı oldu bugün yarım saate yakın telefondaki çoğu uygulaya tekrar tekrar baktım. Kendimi durduramayıp nasıl bu takıntıyı yenebilirim çalınır bir şey olur diye korkuyorum diye her dakika bakıyorum. Telefonuma APK bir şey indirmedim korsan film izlemedim ama yine de durduramıyorum.
İkili doğrulamayı açabilirsiniz , kredi kartınız varsa bir ödeme olacağı zaman kart bilgileri + parmak izi doğrulayıcı kullanabilirsiniz . İkili doğrulamayı açınca direkt olarak hesabınıza erişim sağlanamaz bu da belki sizin içinizi rahatlatır

İkili doğrulamayı açabilirsiniz, kredi kartınız varsa bir ödeme olacağı zaman kart bilgileri + parmak izi doğrulayıcı kullanabilirsiniz. İkili doğrulamayı açınca direkt olarak hesabınıza erişim sağlanamaz bu da belki sizin içinizi rahatlatır.

Google Facebook Instagram WhatsApp Discord gibi uygulamalarda 2 adımlı doğrulamayı kullanıyorum sizin dediğinizide yapayım.

Aslında insan takıntı yapmaz, ben mesela normalde yapmam peki takıntı ne zaman başlar "zarar görmeye başladığınız ve/veya bunu fark ettiğinizde" yani takıntı denilen şey hastalıksa bu hastalığa neden olan "başka insanlardır" ben yine yapmam bu yüzden 10 yıldır kullandığım Gmail hesabını kaybettim. :) depresyonda öyledir, dr gittiğinizde sizin deprasyon olduğunuzu söylerler "sizin" yani suçlusu ve sorumlusu sizsinizdir. Başka insanların sizi depresyona soktuğunu asla kimse söylemez. Tabii bunun bir nedeni var soran olursa belki söylerim ;)

Takıntı sebebim hesabımın çalınması 5 6 ay önce.

Aslında insan takıntı yapmaz, ben mesela normalde yapmam peki takıntı ne zaman başlar "zarar görmeye başladığınız ve/veya bunu fark ettiğinizde" yani takıntı denilen şey hastalıksa bu hastalığa neden olan "başka insanlardır" ben yine yapmam bu yüzden 10 yıldır kullandığım Gmail hesabını kaybettim. :) depresyonda öyledir, dr gittiğinizde sizin deprasyon olduğunuzu söylerler "sizin" yani suçlusu ve sorumlusu sizsinizdir. Başka insanların sizi depresyona soktuğunu asla kimse söylemez. Tabii bunun bir nedeni var soran olursa belki söylerim ;)

Takıntı sebebim hesabımın çalınması 5 6 ay önce.

Yeni konular

Geri
Yukarı