Hesap klasörünü silerken "Bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için Administrators size izin vermelidir" hatası

Valt

Decapat
Daha fazla  
Geçen gün PC'den kaldırdığım hesabın C:/Users kısmındaki kalan dosyalarını silmeye çalıştığımda "Bu klasörde değişiklik yapabilmeniz için Administrators size izin vermelidir" hatası veriyodu. Bugün PC'yi yeniden başlatıp bir daha denedim yine olmadı. O hesabı silmeye çalıştığım hesap ana ve PC'de bulunan tek hesap olduğu için zaten admin sayılıyor. İçindekileri silmeye çalıştım yine hata verdi. Sadece adını değiştirebiliyorum dosyanın. Sebebi nedir?

Açık olan kullanıcıda dosya silmeni engelleyebilir. Eğer ilk oluşturduğun hesap normal kullanıcı ise ondanda olabilir. Yönetici hesabına geçiş yapabilirsin kullanıcı hesaplarından.

Klasöre sağ tıklayıp özellikler güvenlik kısmından yetki vermeniz gerekiyor. Aşağıya video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Açık olan kullanıcıda dosya silmeni engelleyebilir. Eğer ilk oluşturduğun hesap normal kullanıcı ise ondanda olabilir. Yönetici hesabına geçiş yapabilirsin kullanıcı hesaplarından.
Kullanıcıyı kaldırdım zaten, kalan dosyaları silmeye çalışıyorum sadece. Silmeye çalıştığım hesap benim ilk oluşturduğum hesap değil (Administrator izni vermiştim ama hesabı kaldırdığım için Administrator olan tek hesap benim oluşturduğum ilk hesap).
Klasöre sağ tıklayıp özellikler güvenlik kısmından yetki vermeniz gerekiyor. Aşağıya video bırakıyorum.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Teşekkürler, bakacağım.

Çok garip. Kullandığım hesabın klasörü silme yetkisi var gözüküyor fakat denediğimde yine aynı hatayı alıyorum. :(
EDIT: Dosyayı Shift + Delete ile rahatlıkla sildim. Keşke daha önceden aklıma gelseymiş :D

Son düzenleme:
Kullanıcıyı kaldırdım zaten, kalan dosyaları silmeye çalışıyorum sadece. Silmeye çalıştığım hesap benim ilk oluşturduğum hesap değil (Administrator izni vermiştim ama hesabı kaldırdığım için Administrator olan tek hesap benim oluşturduğum ilk hesap).

Teşekkürler, bakacağım.

Çok garip. Kullandığım hesabın klasörü silme yetkisi var gözüküyor fakat denediğimde yine aynı hatayı alıyorum. :(
EDIT: Dosyayı Shift + Delete ile rahatlıkla sildim. Keşke daha önceden aklıma gelseymiş :D
Çözmenize sevindim. Genellikle bu hatalar ya arkada açık program olduğu için ya da yetki olmadığı için alınır. İyi forumlar dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı