Hesaplarıma başkaları tarafından giriş yapılıyor

254182

Hectopat
Dünden beri çeşitli Google hesaplarımda ve bazı Facebook vs. Epic hesaplarımda oturum açıldı bildiirmi aldım. Bazıları çalındı geri aldım fakat hiç kimsede asla ve asla hesabım yok bilgisayarı kullanmasını iyi bilen bir bireyim sizler gibi. Fakat iki adımlı doğrulamayı nasıl aşıp gireebildiler aklım almıyor. Dünden beri devam ediyor ben engelliyorum onlar devam ediyor. İsimlerini buluyorum iletişim buluyorum ulaşamıyorum. Dünden beri bir savaş halindeyiz ne yapabilirim? Kaspersky mi acaba son çözüm bilemedim.

@Windows 11 Bükücü

Dünden beri çeşitli Google hesaplarımda ve bazı Facebook vs. Epic hesaplarımda oturum açıldı bildiirmi aldım. Bazıları çalındı geri aldım fakat hiç kimsede asla ve asla hesabım yok bilgisayarı kullanmasını iyi bilen bir bireyim sizler gibi. Fakat iki adımlı doğrulamayı nasıl aşıp gireebildiler aklım almıyor. Dünden beri devam ediyor ben engelliyorum onlar devam ediyor. İsimlerini buluyorum iletişim buluyorum ulaşamıyorum. Dünden beri bir savaş halindeyiz ne yapabilirim? Kaspersky mi acaba son çözüm bilemedim.

2FA derrken hocam?

2 adımlı doğrulamayı aşıyorlarsa ya telefonunuzda ya da bilgisayarinizda virüs olabilir.
Bir tarama yapın ne olur ne olmaz onun haricinde başka türlü geçilmesi için profesyonel filan olması lazim ilginç yani.
Bir tarama yapalım sonuc ne ise ona göre düzeltelim ha bu arada hesaplarinizin şifrelerini, mümkünse epostasina kadar değiştirin.

İndirdiğiniz herhangi bir korsan içerik buna sebep olmuş olabilir. Çıkıp ben hiç korsana bulaşmadım fakat hesaplarım çalındı demek hiç mantıklı olmaz. 8 senedir 1 kere bu durumu yaşamadım. Korsan içerik indirdiğiniz cihazda temiz kurulum yapın ve giriş bilgilerinizi değiştirin.

Virüs programıyla tarama yaptırın. Bu konuda Kaspersky öneririm. Ya da isterseniz format atın. Şifrelerinizi değiştirin güçlü bir şifre koyun. İki faktörlü doğrulamayı açın. Bütün platformların şifrelerini aynı yapmazsanız daha güvenli olur. Çünkü hackerlar sizin bir şifrenizi kırdıkları zaman o şifreyi bşaka platformlarda da deneyebiliyorlar.

Geri
Yukarı