"HEUR:Trojan.MSIL.Agent.gen" nedir?

Evet başka konulara baktım, basit bir yama programı değilmiş :)
Güvenilir duruyor, eğer bir sıkıntısı olursa duyan olurdu zaten ve Dcdekiler büyük ihtimalle hani başkaları da senin gibi sorduğu için normal bir cevap vermiş olabilirler.

Neden bu uyarıyı verdi acaba? False-positive olabilir mi?
Evet başka konulara baktım, basit bir yama programı değilmiş :)
Güvenilir duruyor, eğer bir sıkıntısı olursa duyan olurdu zaten ve dcdekiler büyük ihtimalle hani başkaları da senin gibi sorduğu için normal bir cevap vermiş olabilirler.
Programı da indirdim güzel programmış.
Ama yine de dikkatli olmak gerekir ileride bir sıkıntı olursa bilgisayarda aklında bulunsun yani ihtimal olarak.

Sende bir uyarı verdim?
Galiba başkasında olmamış PC'yi tam tarama yapayım sabah.

Bende Smart Screen uyarı verdi. Windows Güvenliği kapalıydı test edemedim ama o da karantinaya alırdı büyük ihtimal.

Neden bu uyarıyı verdi acaba? False-positive olabilir mi?
Uygulamada sıkıntı yoksa bile uyarı verebilir. Çünkü yama oyunun bazı dosyalarını değiştirir, yani bu demek oluyor ki kötü amaçlıysa başka dosyaları da değiştirebilir ondan dolayı uyarı vermiştir. False-positive de olabilir.
Farklı anti-virüsler farklı sonuçlarda verebilir.

Malwarebytes bir şey bulamadı mesela.
Peki Kaspersky'in bu uyarıyı vermemesi için ne yapabilirim yani nasıl izin verebilirim bu uygulamaya.
İstisnaya alsam bile sağ altta uyarı geliyor.

Sıkıntı yoktur ya o zaman, zaten çok ciddi bir şey olsa hepsi hata verirdi büyük ihtimal diğer antivirüsler biraz daha ince şeylere takılıyorlar.

Bu makale yardımcı olacaktır. Burada açıkça anlatılmış.

Ben alttakini sectigim için uyarı vermeye ve silmeye devam etmiş üstteki taramada bulmamayi alttaki ise hiçbir işlem yapmamasını sağlıyor galiba öyle anladim.
Ama şöyle oluyor indirir indirmez ben dosyayı isaretleyemeden siliyor :/. Kaspersky korumasını kapatıp islemi yapsam ardından tekrar açsam bir sorun olmaz herhalde değil mi? Çok sordum ama😅

Otomatik silmez herhalde karantinaya alıyordur. Ben Kaspersky kullanmadım ama karantinaya alınanlar gibi bir yer varsa oradan tehdidi yok say gibi bir şey olabilir.
Raporlar ve Karantina sekmesi varmış oradan bir bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı