Heuristic PUP Nedir?

fryzen

Kilopat
Makaleler
24
Merhabalar herkese. Ben bilgisayarımda Adwcleaner ile tarama yaptım ve sezgisel korumasıyla bir pup buldu. Temizledim, ikinci taramada yine vardı. Daha sonra şüphelenip Bitdefender ile tam tarama, Malwarebytes Anti Malware 3 ile PUP'ları da tarayacak şekilde custom scan ve threat scan, Hitman Pro ile de tarama yaptım ve bir şey bulamadı. Bilgisayarımda anormal reklam vs. Yok. Sizce tehlike altında mıyım? Bana ne önerirsiniz? Çok teşekkürler.

Son düzenleme:
PUP: Potential Unwanted Program (Potansiyel olarak istenmeyen program) bulunuş hocam.

Bu bir reklam yazılımıdır. Bence bilgisayarınızı formatlayınız.

İşte öyle bir şey yok. Ayrıca bu virüs değil istenmeyen yazılım ve arkadaş bildiğim kadarıyla BitDefender kullanıyor yani bayağı sağlam bir AV firması. Ben kalıntı bıraktığını görmedim her şeye format atılmaz o zaman AV niye var niye para veriyoruz herkes format atardı giderdi. @AliBabasızOlmaz

Ha? Böyle bir şeyi ilk defa duyuyorum.
@Murat5038
Bu doğru mu?
Öyle bir şey yok. Kalıntı bıraktıkları çöp ve zararı olmayan dosyalardır. Tabi bu sağlam güvenlik araçları için geçerlidir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı