Hewlett Packard 945GCT-HM için ekran kartı tavsiyesi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

apokalipta

Hectopat
Bilgisayarımın özellikleri:

Intel pentium D 3.0 GHz 2 CPU
Anakart Adı ECS 945GCT-HM (LiVermore) (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Anakartın resmi ve ayrıntılı özellikleri:

Hewlett Packard (945GCT-HM) Motherboard - Motherboards - Product Reviews and Prices - Shopping.com

1 GB RAM (2 GB olacak inşallah)

300W gerçek PSU

Şimdi bu sisteme ekran kartı tavsiye etmenizi istiyorum. Bütcem 150 TL kadar. Ben biraz araştırdım ama sistem eski olduğu için sıkıntı olur mu darboğaz yapar mı pek bilemedim. Forumun bilgili arkadaşları cevaplarlarsa sevinirim :)

Bana kalırsa o sisteme yatırım yapmak yerine paranı biriktirmek daha mantıklı. Eğer yinede öneri istersen önerim HD 6670 veya HD 6570 olacaktır.

Öncelikle foruma hoş geldin.

Şimdi oyun amaçlı istiyorsan... Ben şimdiden söyleyeyim, bu sistemle oyun oynayamassın. Eyer öylesine ekran kartı istiyorsan.
VATAN COMPUTER - ASUS - HD6670 GDDR3 1GB 128Bit AMD Radeon DX11 Ekran Kartı - Ekran Kartı

Şu an bu sistemin ekran kartı yanmış durumda . Mecburen ya yeni bilgisayar alıcam yada idareten bir kart alacağım. Şu an üniversite tercihleri filan olacak. Hangi okulu kazanacagım veya bir kez daha mı hazırlanacagım belli olmadıgı için yeni bir sistem almayı düşünmüyorum. Fazla durumum da yok zaten. Ayrıca oyun oynamayı düşünmüyorum. Öyle FPS manyagı degilim. PES, FIFA, CoD serisi medium için fazla bir sistem istemiyor diye biliyorum :)

- - - Güncellendi - - -

Bana kalırsa o sisteme yatırım yapmak yerine paranı biriktirmek daha mantıklı. Eğer yinede öneri istersen önerim HD 6670 veya HD 6570 olacaktır.

6570'yi ben de düşündüm ama 5670 ile ikisi arasında kaldım?

- - - Güncellendi - - -

Ekran kartı alırsan kullanamassın zaten. Darboğazın Allah'ını yaşarsın...

5670 ve ya 6570 fazla güç tuketmez. 6570'in çipset hızı 650 MHz kadar. 5670 de 775 MHz kadardı sanırsam. Benim işlemcide 800 mhz darboğaz olmaz diye düşünüyorum;)

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim 6570'dir. 7000 serisi çıkmışken 5000'e dönmek de pek mantıklı değil ;)

Darboğaz çekirdek hızlarıyla alakalı değil... 7 yıllık bir işlemciye 3 yıllık ekran kartı takıyorsun. Sistemin kartı tanımamasını bile beklerim. Ekran kartını al ama fazla bir verim elde edemessin. Ayrıca kim diyor böyle saçma salak şeyleri? 5000 serisi daha iyiymiş. 28 nm varken niye 40 alasın?

Biz o kart kötü demiyoruz. Zaten sistemin seni frenleyecek. En azından HD 6570 alıp yeni nesil bir kart alabilirsin.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı