Hi-Fi ürün için sartech elektronik güvenilir mi?

kayrayilman

Hectopat
Makaleler
2
Xduoo XD05 Basic kulaklık amplifikatörü alacağım. Hepsiburada'da aynı sartech elektronik 1950 tllere satarken kendi sitesinde 1500 TL'ler civarında buradan alışveriş yapan ve bilen var mıdır? Ürünü almak istiyorum fiyatından cazip geldi.

Xduoo XD05 Basic kulaklık amplifikatörü alacağım. Hepsiburada'da aynı sartech elektronik 1950 tllere satarken kendi sitesinde 1500 TL'ler civarında buradan alışveriş yapan ve bilen var mıdır? Ürünü almak istiyorum fiyatından cazip geldi.
Alışveriş yapmadım ancak Hepsiburada gibi satış kanalları kurumsal olmayan satıcılara daha fazla komisyon işlettiği için satıcı direkt fiyata yansıtıyor olabilir. Bu gibi durumlarla ben de karşılaştım. Ayrıca bulabilirseniz İfi Hip-Dac tavsiye ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Alışveriş yapmadım ancak Hepsiburada gibi satış kanalları kurumsal olmayan satıcılara daha fazla komisyon işlettiği için satıcı direkt fiyata yansıtıyor olabilir. Bu gibi durumlarla ben de kaşırlaştım. Ayrıca bulabilirseniz ifi hip-DAC tavsiye ederim.

Anladım teşekkür ederim WhatsApp numaraları varmış yarın özel olarak da soracağım. Dac&AMP olarak xduoo XD05 Basic'in fiyatı cok cazip geldi onda düşünüyordum. Önerdiğinizi amazon.com da 221 dolara alabiliyorum onu da araştıracağım teşekkür ederim. Karşılaştırma listeme ekledim.
Xduoo XD05 Basic.
İfi hip-DAC
Fiio Q3
Sound Blaster G6.
Açıkcası en fazla güç çıkışı sağlayan xduoo sanırım o yüzden DAC kalitelelerine, fiyatlarına bakıp en iyi olanını alacağım.
Kulaklık DT770 Pro olacak. Arkası kapalı Hi-Fi kulaklık öneriniz varsa alabilirim :D cevap için teşekkürler.

Anladım teşekkür ederim WhatsApp numaraları varmış yarın özel olarak da soracağım. Dac&AMP olarak xduoo XD05 Basic'in fiyatı cok cazip geldi onda düşünüyordum. Önerdiğinizi amazon.com da 221 dolara alabiliyorum onu da araştıracağım teşekkür ederim. Karşılaştırma listeme ekledim.
Xduoo XD05 Basic.
İfi hip-DAC
Fiio Q3
Sound Blaster G6.
Açıkcası en fazla güç çıkışı sağlayan xduoo sanırım o yüzden DAC kalitelelerine, fiyatlarına bakıp en iyi olanını alacağım.
Kulaklık DT770 Pro olacak. Arkası kapalı Hi-Fi kulaklık öneriniz varsa alabilirim :D cevap için teşekkürler.
770 serisi başlangıç için iyi kulaklıklardır ancak direnç değerlerine göre ses imzaları farklıdır. Mesela 250 ohm olanı daha düz bir frekans yanıtına sahipken 80 ohm olanı serinin en basılı boomy kulaklığıdır. Bunlar arasında 32 ohmluk versiyon dışında hepsini kullanabilirsiniz. Kulaklık sürücülerinin dirençleri arttıkça transient response denilen belki "sönümleme" olarak çevirebileceğimiz tepki süreleri azalır ki bu hi-end kategorisindeki yegane unsurlardan biridir. Örneğin metal bir parçadaki ardı arkasına vurulan kick darbelerini etkisini yitirmeden karışmadan dinlemek iyi bir örnek olacaktır. Tüm bunlar dışında chi-fi aletlerin tiz sunumları genellikle parlak ve sibilans eğilimindedir. O yüzden İfi bu bütçelere gerçekten son nokta olur. Aletlerin üzerinde yazan mW değerlerine pek aldırış etmeyin. Ses çipinin nasıl kullanıldığı ve amplifikatör devresinin ne kalitede dizayn edildiği belirleyici faktördür. Ben yine de İfi'i şiddetle tavsiye ederim :)

770 serisi başlangıç için iyi kulaklıklardır ancak direnç değerlerine göre ses imzaları farklıdır. Mesela 250 ohm olanı daha düz bir frekans yanıtına sahipken 80 ohm olanı serinin en basılı boomy kulaklığıdır. Bunlar arasında 32 ohmluk versiyon dışında hepsini kullanabilirsiniz. Kulaklık sürücülerinin dirençleri arttıkça transient response denilen belki "sönümleme" olarak çevirebileceğimiz tepki süreleri azalır ki bu hi-end kategorisindeki yegane unsurlardan biridir. Örneğin metal bir parçadaki ardı arkasına vurulan kick darbelerini etkisini yitirmeden karışmadan dinlemek iyi bir örnek olacaktır. Tüm bunlar dışında chi-fi aletlerin tiz sunumları genellikle parlak ve sibilans eğilimindedir. O yüzden ifi bu bütçelere gerçekten son nokta olur. Aletlerin üzerinde yazan mw değerlerine pek aldırış etmeyin. Ses çipinin nasıl kullanıldığı ve amplifikatör devresinin ne kalitede dizayn edildiği belirleyici faktördür. Ben yine de ıfi'i şiddetle tavsiye ederim :)

Yorumlarınız için teşekkür ederim. DT770 Pro 250 ohm düşünmüyorum daha çok stüdyo ve her ayrıntı için, ses hataları vs daha mantıklı 250 ohm versiyonu, dediğiniz gibi 80 Ohm'a göre daha düzdür. Bu yüzden 80 ohmluk versiyonunu almayı düşünüyorum. Evde Hi-Fi müzik dinlemek için alacağım bass ve tizler 80 ohmda beni daha mutlu edecektir. İfi DAC'ıda enine boyuna araştıracağım sağ olun.

Geri
Yukarı