Hi-Level 64 GB SD 121 MB boyut gözüküyor ve biçimlendirilmiyor

Roan

Hectopat
Merhaba. Benim Hi-Level 64 GB SD kartım var. Bir gün telefondan karta dosya taşırken aniden yok oldu, telefonda gözükmemeye başladı. Sonra bilgisayara microsd adapter ile bilgisayara bağladım ve biçimlendirme yazısı çıktı. Başta biçimlendirmek istemedim çünkü içinde çok verilerim vardı. Bilgisayarın disk yönetimi kısmına geldiğimde 121 MB ve RAW olarak gözükmekte ve internetten araştırdığım yollardan verilerimi kurtarmayı denedim boş gözüktü, biçimlendirmeyi denedim biçimlendirilemiyor dedi. Ne yaptıysam olmadı ve en azından içindeki verileri kurtarmak istiyorum. Teşekkür ederim.

Dosya Ekleri

• resim_2020-10-25_091020.png
    resim_2020-10-25_091020.png
    3,8 KB · Görüntüleme: 87
Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle geçmiş olsun. Bu markadan o kadar tiksiniyorum ki... Bir tane bile mi ürünleri sorunsuz çıkmaz yahu?
Neyse hafıza kartını biçimlendirseniz bile içindeki verilerin bir çoğunu kurtarabiliriz.
Siz bu paylaştığınız ekranda diski silip biçimlendirmeyi deneyin.
Olmazsa Diskpart aracılığı ile de deneyebiliriz.

Öncelikle geçmiş olsun. Bu markadan o kadar tiksiniyorum ki... Bir tane bile mi ürünleri sorunsuz çıkmaz yahu?
Neyse hafıza kartını biçimlendirseniz bile içindeki verilerin bir çoğunu kurtarabiliriz.
Siz bu paylaştığınız ekranda diski silip biçimlendirmeyi deneyin.
Olmazsa Diskpart aracılığı ile de deneyebiliriz.
Teşekkür ederim ve evet haklısınız çoğu kişi bu durumdan mağdur. Dediğiniz işlemi yaptığımda birimi sil seçeneği aktif değil ve ne yazık ki diskpart

Dosya Ekleri

• diskpart.PNG
    diskpart.PNG
    7,1 KB · Görüntüleme: 106
  • Adsız.png
    Adsız.png
    6,8 KB · Görüntüleme: 99
Hocam yazılımsal olarak sonuç alamayacağımızı düşünüyorum. Güçlü mıknatıslarla kartı bozmaya çalışın. 2 mıknatısın arasına da koyabilirsiniz kartı.
Aslında son bir seçenek olarak farklı kart okuyucu ile ya da direkt SD okuyucu ile de deneyebilirsiniz. Ya da telefondan ya da eski bir cihazdan da deneyin.
Son olarak da bu markanın ürünlerini yerde bulsanız bile almayın derim. İnsanın ruh sağlığına zarar yahu. Bak şimdi gene strese girdim. :/

Hocam yazılımsal olarak sonuç alamayacağımızı düşünüyorum. Güçlü mıknatıslarla kartı bozmaya çalışın. 2 mıknatısın arasına da koyabilirsiniz kartı.
Aslında son bir seçenek olarak farklı kart okuyucu ile ya da direkt SD okuyucu ile de deneyebilirsiniz. Ya da telefondan ya da eski bir cihazdan da deneyin.
Son olarak da bu markanın ürünlerini yerde bulsanız bile almayın derim. İnsanın ruh sağlığına zarar yahu. Bak şimdi gene strese girdim. :/
Bundan sonra almamaya özen göstericem, siz sakin olun :) Mıknatıs olayını anlamadım ne işe yarıyor?

Geri
Yukarı