Hi-Level SSD ile Insert Boot Media in selected Boot device Sorunu

cemcetin93

Hectopat
Daha fazla  
Windows 10'u SSD'ye kurdum. İlk başta hiçbir sorun yoktu. Bir kaç saat sonra ekranda kendiliğinden ''Insert Boot Media in selected Boot device and press a key'' yazısı çıktı. Reset atıp BIOS'a girdim. Hard disk Priority'de SSD görünmedi, HDD vardı sadece. Kapatıp açtım bu sefer SSD'yi gördü ve PC sorunsuz bir şekilde açıldı. Daha sonra tekrar aynı hatayı verdi. Kabloların anakartta slotunu değiştirdim, çıkartıp taktım. Yine aynı döngüye girdi. Sizce sorun SSD'de mi başka SSD taksam işe yarar mı? Sistem 2 günlük herşey sıfır. Lütfen yardımcı olun.

Kabloyu komple değiştirip deneyin. SSD'yi görmüyor o yüzden veriyor hatayı.
Ama PC'yi kapatıp açınca görüyor ve sorunsuz çalışıyor. Taa ki PC tekrar donana kadar reset atınca bile görmüyor SSD'yi. İlla kapatıp açınca görüyor. Kablolardan olduğuna emin misiniz?
Dip not: Monitör alamadım şu an 50hz TV'ye bağlıyorum. Onunla ilgisi var mıdır?

Hayır emin değilim. Ancak kabloyu değiştirip denemek SSD'den ucuzdur. TV'den olcağını pek sanmıyorum. Sistemi yazarmısın.

Hayır emin değilim. Ancak kabloyu değiştirip denemek SSD'den ucuzdur. TV'den olcağını pek sanmıyorum. Sistemi yazarmısın.
i7 6700k işlemci gtx 1070 ekran kartı gigabyte z170 d3h sistemim. Bu arada kasadan ses geliyor hangi fandan geldiğini anlamak için ilk kasanın arkasındaki fanı tuttum bikaç saniye ondanmış. Ama bu SSD sorununa yol açmamıştır diye tahmin ediyorum. O müdaheleden bir kaç saat sonra olmaya başladı çünkü.

Windows 10 imajını ayrı bir bilgisayardan USB'e bootlayın ve bios'dan ilk baş için USB'i seçin sonra f10 ile kaydedip çıkın açılırken Windows 10 yükleme ekranı gelecek burada sırayla Sorunları Onarın>Sorunları Giderin>Otamatik Onarım'a sorun giderilemediyse giderilmediğine dair bir yazı verecek eğer giderildiyse geri gidip bilgisayarı kapat de USB'i çıkar ve normal bir şekilde bootla eğer sorun giderilmediyse temiz Windows kurulumu yap.

Kabloyu değiştirip deneyebilirsiniz. Hard disk Priority UEFI ayarlarına bak diyecem ama bir kere açıyor kapattıktan sonra açmıyor diyorsun. Anakartın Bios güncellemesini varsa almanı tavsiye ederim.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı